مسجدسلیمان میزبان مسابقات جهانی نفت شد

رییس مرکز فنی و حرفه ای مسجدسلیمان از صدور مجوز برگزاری مسابقات جهانی نفت (کشورهای عضو اوپک) در رشته های زیر مجموعه نفت برای این مرکز خبر داد و گفت: مسابقات جهانی نفت (اوپک) در مسجدسلیمان برگزار می شود.

جهانگیر یوسفی در گفتگو با خبرنگار خبرآنلاین در اهواز ضم اشاره به اینکه در ماههای آینده دبیرخانه این مسابقات در شهرستان راه اندازی می شود، اظهار کرد: در پی تلاش و رایزنی یکساله این مرکز و با توجه به برگزاری یک دوره ازمسابقات ملی مهارت در مسجدسلیمان(سال ۹۸) و همچنین موافقت سازمان فنی حرفه ای کشور، مسابقات جهانی نفت و گاز در رشته های زیر مجموعه نفت گاز در مسجدسلیمان برگزار می شود.

وی افزود: بدون شک با برگزاری مسابقات جهانی در مسجدسلیمان، نگاه ها در عرصه ملی و بین المللی بار دیگر به این شهرستان معطوف می شود و این موضوع می تواند زمینه ی فراهم شدن زیرساخت های بیشتر در این شهرستان را سبب شود.

رییس مرکز فنی و حرفه ای مسجدسلیمان با اشاره به بالا بودن تنوع رشته ها در این مرکز از جمله plc، جوشکاری اتوماسیون صنعتی و غیره که در قبولی میزبانی این مرکز از مسابقات جهانی نیز اثرگذار بوده است، تصریح کرد: به طور حتم برگزاری این مسابقات می تواند زمینه ساز تبادل فن آوری کشورها در شرایط تحریم و شکوفایی بیشتر صنعت نفت کشور عزیزمان شود.

یوسفی، از کشف استعدادهای برتر و تبادل اطلاعات میان کشورهای عضو، استفاده از دانش اساتید در سطح جهانی، تشویق کشورها به مهارت آموزی، ارتباط با مسئولان ارشد کشورهای عضو اوپک و ارز آوری برای کشور و شهرستان به عنوان مزیت های راه اندازی دبیرخانه مسابقات در مسجدسلیمان نام برد.

وی در پایان با قدردانی از همکاری شرکت های بهره برداری نفت و گاز و صنایع پتروشیمی مسجدسلیمان، ابراز امیدواری کرد تا این مسابقات در سال جاری به شکلی شایسته در شهرستان برگزار شود.

46

کد خبر 1500907

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =