انفعال برخی مسئولان آبادان راه مبارزه با کرونا را سخت کرده است

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: انفعال برخی مسئولان آبادان در اجرای مصوبات شورای مقابله با کرونا شهرستان راه مبارزه با کرونا را سخت کرده است.

به گزارش خبرنگار خبرآنلاین از آبادان، شکراله سلمان زاده ظهر امروز در چهارمین نشست بررسی روند اجرای مانور تشدید رهگیری موارد مثبت کووید۱۹ در طرح شهید حاج قاسم سلیمانی که با حضور مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات آبادان،هماهنگ‌کننده گروه‌های جهادی این شهرستان، معاون بهداشت دانشکده، معاونین فنی، اجرایی و رییس گروه سلامت محیط این معاونت، رؤسای مراکز بهداشت آبادان، خرمشهر و شادگان، مسئول کانون بسیج جامعه پزشکی آبادان، رییس اداره روابط عمومی و مسئول مشارکت‌های اجتماعی این دانشکده برگزار شد، اجرای درست طرح شهید قاسم سلیمانی را راه اصلی مبارزه با ویروس کرونا دانست.

وی اظهار کرد: در ۱۴ماه گذشته تجارب بسیار زیادی درباره بیماری کرونا به دست آوردیم ضمن اینکه دستورالعمل‌های بسیاری دریافت کردیم که متأسفانه بسیاری از آنها عملی نمی‌شوند.

وی افزود: منفعل بودن برخی از مسئولان در مورد عدم تعطیلی بازار، مراکز خرید و ممانعت از مسافرت مردم در وضعیت قرمز منطقه، حکایت یک بام و دو هواست، چگونه می‌شود بازارها باز باشند و دستورالعمل‌های بهداشتی رعایت شوند؟

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان تصریح کرد: در این اوضاع که رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی عملی نمی‌شود و بسیار از شرکای سلامت، ما را یاری نمی‌کنند، چشم امید ما به اجرای کامل طرح شهید سلیمانی است که می تواند در کنترل بیماری بسیار کارساز باشد.

سلمان زاده، با بیان اینکه به طور تقریبی تمام بار مقابله با بیماری کووید 19، را به تنهایی به دوش می‌کشیم، یادآور شد: در شرایط بحران فعلی، به طور صرف از توان کارکنان بهداشت و درمان، نیروهای بسیجی، داوطلبان هلال احمر و گروه‌های جهادی و مردمی بهره می‌گیریم.

48 

کد خبر 1500976

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =