۰ نفر
۱۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۱
افزایش اشتغال درمنطقه آزاد قشم

مدیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی منطقه آزاد قشم گفت: میزان اشتغال سالم و مولد در منطقه آزاد قشم در سال ۱۳۹۲ افزون بر ۴۷هزار و ۳۷۱نفر شاغل بوده است که این رقم با ۲۶.۵۵درصد رشد به ۶۴هزار و ۴۹۵شاغل در پایان سال ۹۸ رسیده است.

به گزارش خبرآنلاین از قشم :  سلیمان رنجبری افزود: بخش «تجارت و خدمات» از نظر تعداد با افزایش شش هزار و ۶۴۸ فرصت شغلی و بخش گردشگری و صنایع دستی از نظر رشد با ۵۵.۹۳درصد دراین بازه زمانی در بین پنج بخش در رده نخست قرار گرفته اند.

وی تصریح کرد: بعد از بخش «تجارت و خدمات» بخش های «ساختمان» با افزایش چهارهزار و ۸۴۴ شغل، «گردشگری و صنایع دستی» با افزایش دوهزار و ۲۶۰شغل، «صنعت» با افزایش یک هزار و ۷۷۴ شغل و«کشاورزی و شیلات» با افزایش یک هزار و ۲۶۵ شغل در بین سال های ۹۲ الی ۹۸ به ترتیب بیشترین افزایش شغل را در منطقه آزاد قشم داشته اند.

به گفته رنجبری از نظر رشد اشتغال نیز در این بازه زمانی بعد از بخش «گردشگری و صنایع دستی» بخش های « تجارت و خدمات » با ۲۹.۲۲درصد، « ساختمان» با ۲۷.۴۵درصد، «کشاورزی و شیلات» با ۱۶.۸۸درصد و « صنعت» با ۱۶.۷۷درصد به ترتیب بیشترین رشد را از نظر ایجاد اشتغال در منطقه آزاد قشم در بین سال های ۹۲ الی پایان ۹۸ داشته اند.

48 

کد خبر 1500990

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =