پرونده هیات‌های اجرایی ۲۱ فروردین به هیات‌های نظارت ارسال می‌شود

رئیس هئیت نظارت مرکزی بر انتخابات شوراها با اشاره به فرایند ثبت نام داوطلبان در انتخابات شوراها و بررسی صلاحیت‌ها، گفت: ثبت‌نام و برگزاری انتخابات با لحاظ رعایت سلامت مردم در شرایط کرونا برنامه‌ریزی و انجام گرفته است.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، سیدحمیدرضا کاظمی ، با اشاره به روند ثبت نام انتخابات شوراها، گفت: ثبت نام انتخابات شوراهای شهر به صورت الکترونیک و حضوری انجام شده است، بررسی صلاحیت‌ کاندیداها در هیات‌های اجرایی در حال پایان است، هیات‌های نظارت هنوز شروع به بررسی صلاحیت‌ها نکردند. از روز ۲۱ فروردین پرونده هیات های اجرایی به هیات‌های نظارت ارسال می‌شود.

رئیس هیات مرکزی نظارت بر ششمین دوره انتخابات شوراها، افزود: هیات‌های نظارت از روز ۲۱ فروردین ماه بررسی صلاحیت کاندیداهای انتخابات شوراها را آغاز خواهند کرد. زمان ثبت نام انتخابات شوراهای شهر تمام شده و ثبت نام انتخابات شوراهای روستا از روز ۱۶ فروردین ماه آغاز خواهد شد.

وی در ادامه به موضوع سلامت انتخابات و برنامه‌هایی که برای برگزاری انتخابات شوراها در ایام کرونا پیش بینی شده است، تصریح کرد: نظارت بر انتخابات و رأی گیری از جمله وظایف ماست و در این شرایط موضوع سلامت انتخابات از اهمیت بسیار برخوردار است. با توجه به درخواست وزارت کشور و ظرفیت آنها در شرایط کرونا بحث الکترونیک کردن انتخابات و حتی ثبت نام در دستور کار قرار گرفت.

کاظمی یادآور شد: هیات مرکزی نظارت بر انتخابات با ثبت نام و برگزاری انتخابات الکترونیک در حد ظرفیت وزارت کشور موافقت کرد. وزارت کشور تا حدود۱۰ هزار شعبه می‌تواند سیستم الکترونیکی مستقر کند از این رو تصمیم گرفتیم که انتخابات شوراها در چند کلانشهر به صورت الکترونیکی برگزار شود تا مردم در شرایط شیوع ویروس کرونا کمتر در صف رأی گیری بمانند و نتیجه انتخابات هم سریعتر اعلام شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم اضافه کرد: داوطلبان یک هفته قبل از برگزاری انتخابات برای تبلیغات فرصت دارند. پرونده ثبت نام ششمین دوره از انتخابات شوراهای شهر و روستا رسیدگی با اتمام بررسی صلاحیت‌ها و اعتراض‌ برخی داوطلبان هفته ماقبل تبلیغات بسته خواهد شد.

نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به کاهش ثبت نام داوطلبان در ششمین دوره از انتخابات شوراها با درصد کمی نسبت به دوره گذشته، گفت: شرایط کرونایی در این موضوع تاثیر گذار بوده است. هیات نظارت قطعا مُر قانون را اجرا خواهد کرد و افراد فاقد صلاحیت را بنا به نظر دستگاه‍‌های نظارتی به طور ویژه تر بررسی می‌کند.

46

کد خبر 1501026

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =