ذخیره ناچیز ۲۴ درصدی سدزاینده رود/صرفه جویی نکنیم تابستان سختی در انتظار است

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان گفت: ۲۴ درصد سد زاینده رود آب دارد و بر مصرف بهینه آب در بخش های شرب و بهداشت و صنعت تاکید می کنیم.

حسن ساسانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرآنلاین با بیان اینکه ذخیره سد زاینده‌رود امروز به ۳۱۱ میلیون مترمکعب رسید، اظهار داشت: با توجه به ذخیره ناچیز سد زاینده رود اگر بر مصرف بهینه در بخش های شرب و بهداشت و صنعت تاکید نشود تابستان سختی در انتظار است. 

وی افزود: هم اکنون ورودی به سد ۸۸ مترمکعب بر ثانیه و خروجی از آن ۱۸.۵مترمکعب بر ثانیه است و ۱۷ درصد از ظرفیت سد آب دارد.‌

وی با اشاره به میزان بارندگی در سرشاخه‌های زاینده رود، افزود: ۷۷۸ میلی‌متر از ابتدای سال آبی (مهرماه) تاکنون در کوهرنگ بارش ثبت شد که این میزان در مشابه سال گذشته ۹۹۷ میلی‌متر و در متوسط بلند مدت هزار و ۳۸۰ میلی‌متر بوده است.

مخزن سد زاینده رود ۲۴ درصد آب دارد

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان خاطرنشان کرد: بارندگی‌های امسال در سرشاخه زاینده رود نسبت به سال گذشته با ۲۱ درصد کاهش بارش همراه است و ۳۳ درصد هم نسبت به متوسط بلندمدت با کاهش بارش همراه هستیم.

وی توصیه کرد: با توجه به اینکه مخزن سد زاینده رود ۲۴ درصد آب دارد لازم است در بخش های شرب و بهداشت و صنعت ضروری و الزامی است.

48

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1501251

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =