شهید شاخص سازمان بسیج رسانه استان قزوین معرفی شد

شهید کریم اصغری به عنوان شهید شاخص بسیج رسانه قزوین در سال۱۴۰۰ معرفی شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ محمدکشاورز، مسئول سازمان بسیج رسانه استان قزوین گفت: در راستای ترویج سبک زندگی شهدای گرانقدر بسیجی و گوهر یابی از گنجینه‌های ارزشمند انقلاب اسلامی، معرفی شهدای شاخص بسیج از سال ۸۹ پایه‌گذاری شده است و این سنت حسنه فرصتی بی نظیر برای فرهنگ سازی در حوزه مقاومت، ایثار وشهادت، بازخوانی سبک زندگی نام آوران بسیج و پرداختن به معیارها و ویژگی‌های جوان مؤمن انقلابی در جامعه امروز است.

کشاورز افزود: به نظر می رسد معرفی الگوهای عینی در تاریخ انقلاب اسلامی و بازآفرینی این شاخص ها برای نسل جوان و نوجوان یکی از شیوه های موثر و مفید در پاسداشت مقام شامخ شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی و زنده نگه داشتن راه، روش و منش آنهاست.

او امنیت کنونی کشور را نتیجه فداکاری، ایثار و از خودگذشتگی جوانان دیروز این مرز و بوم دانست و گفت: در شرایط فعلی همه ما باید برای حفظ انقلاب و عزت و اقتدار کشور راه آنان را با قدرت تر از قبل ادامه دهیم.

 مسئول بسیج رسانه استان گفت: معرفی شهید شاخص در بسیج رسانه استان در راستای آشنایی و بهره‌گیری هر چه بیشتر جامعه به ویژه اصحاب فرهیخته و بزرگوار رسانه با سبک زندگی این شهیدان گرانقدر و عزیز است.

او تصریح کرد: برای معرفی هر چه بهتر و بیشتر این شهید عزیز، فعالیت‌های متنوع ازجمله تبلیغات شهری شامل نصب بنر و تمثال شهید در دفاتر رسانه ها و نیز سطح شهر ، نامگذاری مکانی به نام شهید، آشنایی با سیره شهید در حلقات صالحین، برگزاری یادواره‌ شهدای رسانه با محوریت شهید سال، چاپ و توزیع کتاب مرتبط با زندگینامه شهدای رسانه، ساخت مستند زندگینامه این شهید و معرفی وصیت‌نامه شهید در صفحه‌های مجازی صورت می‌گیرد.

کشاورز افزود: شهید کریم اصغری، خبرنگار فعال روزنامه رسالت در قزوین بخصوص بخش شال بود. ایشان یکم تیر ۱۳۴۴، در شهر شال از توابع شهرستان بوئین‌زهرا به دنیا آمد. دانش‌آموز چهارم متوسطه در رشته تجربی بود. سال ۱۳۶۴ ازدواج کرد و صاحب یک دختر شد. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. بیست و هفتم دی ۱۳۶۵، در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به سر و دست، شهید شد. مزار او در شهر زادگاهش واقع است.

مسئول بسیج رسانه استان اضافه کرد: از این شهید بزرگوار یک وصیت نامه پر محتوا و راهگشا به جا مانده است که واقعا خواندنیست. این شهید بزرگوار در بخشی از این وصیت نامه الهی و سیاسی خود می نویسد« ای خدای بیینیاز! تو خود بهتر می‏دانی که هدف ما شهادت نیست بلکه پیروزی در راه تو و پیروی از راه توست. برادران و خواهران دینی‏ام! از شما عاجزانه می‏خواهم که برای مسائل دینی و اسلامی، مخصوصا واجباب اهمیت زیادی قائل شوید. وای بر ما اگر بخواهیم به مسائل دنیوی فکر کنیم، چون دنیا خانه گذراست نه خانه قرار و وقتی که ما از این دنیا برویم چیزی از مال دنیا با خود نخواهیم برد جز عملهایمان. دیگر این که تا آن جا که در توان دارید برای اسلام و انقلاب اسلامی بکوشید و بدانید که این دنیا چیزی جز آزمایش نیست. از شما عاجزانه تمنا دارم که دعا و مناجات و نماز جماعت و نماز جمعه را فراموش نکنید. مبادا دعا کردن برای امام و انقلاب از یادتان برود.»

شهید حمیدرضا کشاورز مرآت در سال ۱۳۹۹، شهید طهماسب شیخ حسنی در سال ۱۳۹۸ و شهید ابراهیم سهیلی راد در سال۱۳۹۷ به عنوان شهدای شاخص از سوی این سازمان معرفی شده بودند.

48

کد خبر 1501288

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =