فرمانده نیروی انتظامی گفت: پلیس مبارزه جدی با رمالی، جادوگری، جن‌گیری و دعانویسی دارد.

سردار اسماعیل احمدی‌مقدم در حاشیه همایش معاونان عملیات ناجا دراین باره گفت: متاسفانه هر چقدر جوامع مدرن‌تر می‌شود و علم و تکنولوژی در آن پیشرفت می‌کند، باورهای مسائل خرافی هم درآن بیشتر می‌شود به طور مثال در جام جهانی یک اختاپوس را می‌آورند تا جام جهانی را پیش‌بینی کند و این موضوع را باورپذیر می‌کنند که این پیشگویی‌ها درست است و افرادی هستند که قدرتهای ماورائی دارند و می‌توانند سرنوشت و تقدیر را تغییر دهند که این موضوع نامطلوب است و با عقل و منطق و آموزه‌های دینی ما سازگار نیست.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه چنین مسائلی با جامعه فرهیخته همخوانی ندارد که بخواهد فریب رمال، جادوگر، جن‌گیر و دعانویس را بخورند، افزود: پلیس مبارزه جدی در این رابطه دارد البته آمار دقیقی در این رابطه ندارم اما تعداد آنان خیلی هم زیاد نیست اما تبعات آن ممکن است گسترده باشد.

وی با تاکید بر اینکه برخورد با چنین مواردی در دستور کار پلیس قرار دارد، افزود: بحث آموزش اولین گام در این رابطه است چون افرادی که دست به رمالی و چنین کارهایی می‌زنند مغازه علنی ندارند و افراد با رضایت خود به این افراد مراجعه می‌کنند در برخی موارد مشاهده شده که مورد سوء استفاده جنسی و اخلاقی قرار می‌گیرند و اختلافاتی در زندگی آنان اتفاق می‌افتد و خسارات‌ جبران‌ناپذیر به جا می‌گذارد.

سردار احمدی مقدم به هشدارها و آموزشهای پلیس آگاهی دراین باره اشاره کرد و گفت: این موضوعات هم کاهش یافته هر چند ما شاهد رمالی‌های مدرن همچون شرکت‌های هرمی هستیم که افرادی باسواد و از اقتصاد هم سردرمی‌آورند باز هم فریب آنان را می‌خورند.

احمدی مقدم با تاکید بر اینکه با تمرکز بر فعالیت شرکت‌های هرمی اقدامات آنان کاهش چشمگیری داشته ‌است افزود: مبارزه پلیس با چنین کلاهبرداری‌هایی بسیار جدی است و تلاش دارد با فرهنگ‌سازی این موضوعات را برطرف کند.

4747

کد خبر 150134

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =