هشدار نماینده علی‌آباد کتول در مجلس درباره واردات ۸ میلیون تنی گندم به کشور/دولت قیمت تضمینی را افزایش دهد

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس درباره احتمال واردات ۸ میلیون تنی گندم به کشور هشدار داد و گفت: دولت باید قیمت خرید تضمینی این محصول استراتژیک را افزایش دهد تا کشاورزان رغبت بیشتری به کشت گندم داشته باشند.

به گزارش خبرآنلاین از گرگان :رحمت‌اله نوروزی  اظهار داشت: رئیس جمهور در صحن علنی برای دفاع از وزرا در سال ۹۲ می‌گفت که هم قانوندان و اقتصاددان بوده و هم موانع و مشکلات و برنامه را می‌داند اما عجیب است که با افزایش بی‌سابقه قیمت‌ها در بخش‌های مختلف، دولت نمی‌داند گندم ۴ هزار تومانی برای کشاورزان توجیهی ندارد.

وی نسبت به واردات ۸ میلیون تن گندم به کشور هشدار داد و گفت: در خوزستان و گلستان مردم با مشکل تولید گندم مواجه هستند و اگر این مشکلات حل نشود مجبور به واردات ۸ میلیون تن گندم خواهیم شد.  

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس خاطرنشان کرد: امروز با افزایش قیمت کود، سم، نهاده‌ها، نیروی انسانی، آب و غیره مواجه هستیم و باید متناسب با آن قیمت خرید محصول از کشاورزان هم افزایش پیدا کند.

وی گفت: شورای قیمت گذاری، قیمت کلزا و گندم را اعلام کرد اما رئیس جمهور با آن مخالفت کرد در حالیکه وزیر جهادکشاورزی، اعضای شورای اقتصاد و اعضای کمیسیون کشاورزی باید از قیمت ۱۱ هزار تومانی کلزا، سویا حمایت کنند.

نوروزی با اشاره به مسیر پرفراز و نشیب تولید بیان داشت: تا امروز راه و مسیر را برای تولید هموار نکردیم و تا توانستیم مسیر را خطرناک و پرریسک کردیم.

وی اضافه کرد: مجلس نقطه امید ملت برای پیگیری مطالبات‌شان است و باید امسال برنامه جامعی برای تحقق شعار سال داشته باشد.

نماینده مردم علی آبادکتول در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی باید شفاف پاسخ دهند برای تسهیل فرآیند تولید و رهایی تولیدکنندگان از پیچ‌های بروکراسی اداری چه کرده‌اند.

وی گفت: برای تسهیل امر تولید باید آیین نامه‌های پیچ در پیچ و سردرگم کننده، انتصاب‌های فامیلی بدون توجه به شایسته سالاری، واگذاری‌های رانت زا، رویه‌های فسادزا و غیره باید جای خود را به عزم جدی برای شفافیت، تسهیل‌گری و پاسخگویی بدهد.

48 

کد خبر 1501381

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =