۷۰ روستای دهستان ماهرود الیگودرز فاقد راه دسترسی مستقیم هستند

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود در مجلس از وضعیت راههای روستایی و شهری این شهر انتقاد کرد .

به گزارش خبرآنلاین لرستان ، محمد خدابخشی در این زمینه گفت: آیا قابل قبول است که پس از گذشت ۴۳ سال از عمر پربرکت انقلاب اسلامی که خدمات شایانی به مردم مناطق مختلف کشور ارائه شده است، مردم ۱۷ نقطه جمعیتی شهرستان الیگودرز به دلیل نداشتن راه دسترسی مناسب، برای عبور از رودخانه های مسیر تردد خود ناچار به استفاده از کابل های سیمی باشند که کوچکترین غفلت در هنگام استفاده ازآن به بهای قطع انگشتان دست آنان تمام می شود؟
وی افزود : آیا سزاوار است که در روستاهای پرجمعیت ای مانند لیروک، امامزاده خود سیاه، و ده ها روستای دیگر شهرستان الیگودرز فاقد جاده دسترسی باشند و آیا پذیرفتنی است که دهستان ماهرود با بیش از ۷۰ روستا فاقد دسترسی مستقیم به مرکز بخش باشد مگر مردم این مناطق محروم سهمی از بیت‌المال کشورشان ندارند؟
انتقاد از تصادفات جاده ای
وی همچنین ادامه داد : چراباید مردم الیگودرز هر هفته و هر ماه شاهد تصادفات و ازدست دادن عزیزان خود در مسیر الیگودرز داران باشند؟ جاده‌ای که از سال ۱۳۸۳ تا کنون با وجود پیگیری های مستمر اینجانب تنها پنج کیلومتر پیشرفت فیزیکی داشته و به یکی از حادثه خیزترین محورهای مواصلاتی شهرستان تبدیل شده است. آیا نسبت به ایمن سازی جاده الیگودرز به شول آباد که به طور مداوم پیامهای گلایه آمیز مردم منطقه در این خصوص را برای شما ارسال می نمایم اقدامی صورت گرفته است؟
خدابخشی اظهار داشت : از وزارت راه و شهرسازی می‌خواهم با توجه به مطالعات آمایش سرزمین انجام شده توسط سازمان برنامه و بودجه پیگیری‌های ۲۷ سال قبل مسئولین استان و مکان‌یابی انجام شده توسط سازمان هواپیمایی کشور و با توجه به ملاحظات پدافند غیرعامل نسبت به انجام مطالعات مجدد مکان یابی و صدور مجوزهای لازم مربوط به فرودگاه الیگودرز و تکمیل مطالعات ماده ۲۳ اقدام لازم را انجام دهد.
ارتقای فرمانداری الیگودرز به فرمانداری ویژه
نماینده مردم الیگودرز در مجلس یازدهم همچنین اضافه کرد: از وزارت کشور، هیأت دولت و رئیس‌جمهور تقاضا دارم با توجه به وسعت شهرستان الیگودرز فاصله زیاد با مرکز استان قدمت بالا و محرومیت منطقه با ارتقای فرمانداری الیگودرز به فرمانداری ویژه موافقت کرده و با توجه به تقاضای مردم ززماهروبا شهرستان شدن شول آباد موافقت شود.
وی همچنین خطاب به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواست در خصوص احداث کارخانه لاستیک بارز لرستان تسریع به عمل آید.
احداث دانشکده فنی و حرفه ای الیگودرز
خدابخشی در ادامه نیز از وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تقاضا کرد در خصوص احداث دانشکده فنی و حرفه ای الیگودرز و دایر کردن رشته های مورد درخواست دانشگاه فنی و حرفه ای لرستان و الیگودرز تسریع شود.
نماینده مردم الیگودرز با اشاره به پیست اسکی این شهر گفت: از وزیر ورزش تقاضا دارم نسبت به اجرای فاز دوم پیست اسکی الیگودرز و ایجاد مجتمع ورزشی- تفریحی بانوان در الیگودرز اقدام شود.

46

کد خبر 1501503

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =