۰ نفر
۱۶ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۹
مجلس باید تسهیل کننده امور مناطق آزاد باشد

شاپور مرحبا در دیدار با حمیدرضا مومنی، مشاور رئیس جمهوری و دبیر مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، نقش مناطق آزاد را در توسعه اقتصادی کشور به ویژه در زمان تحریم ها بی بدیل توصیف کرد.

به گزارش خبرآنلاین از انزلی : شاپورمرحبا، نماینده ادوار شهرستان آستارا در مجلس شورای اسلامی با تبریک انتصاب حمیدرضا مومنی به سمت دبیر مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: شهرهای مرزی و مناطق آزاد بهترین ظرفیت برای مقابله با تحریم های اقتصادی هستند. ما در ایامی هستیم که برای فرار از شرایط سخت اقتصادی مجبور به مقاومت در برابر تحریم ها هستیم و مناطق آزاد در این عرصه می توانند نقشی بی بدیل را ایفا کنند. 
او افزود: این شرایط ما را بر آن می دارد تا مجلس کمک کند تا به سمت تقویت هرچه بیشتر مناطق آزاد گام بردارد. 
مرحبا خاطرنشان کرد: برخی تصور می کنند که مناطق آزاد صرفا محلیست که در آن تعداد محدودی کالا وارد و صادر می شود در صورتی که این مناطق ظرفیت های بسیار زیاد دیگری نیز دارند. در راستای شناساندن این مناطق آزاد به نمایندگان مجلس و سایر افراد تاثیرگذار در این حوزه ضرورت دارد، تبلیغات گسترده ای پیرامون آن ها انجام شود تا این تصور اشتباه اصلاح شود.
نماینده ادوارمجلس شورای اسلامی ادامه داد: مجلس نیز در این عرصه برای پیشبرد اهداف کشور باید نقش تسهیل کننده را ایفا کند. مجالس گذشته به خوبی توانستند در مناطق آزاد قشم و کیش تسهیل گری انجام دهند و در رونق آن ها همکاری کنند .
نماینده پیشین مردم استان گیلان در مجلس با اشاره به ضرورت توسعه اقدامات فراتجاری در مناطق آزاد اظهار کرد: امروز مناطق آزاد و ویژه اقتصادی این ظرفیت را دارند تا سرمایه های پراکنده را سامان دهد و نقشی بسزا در توسعه اقتصادی کشور ایفا کند. این مناطق می توانند به یک منبع درآمد پایدار برای کشور بدل شوند و آبادانی را به همراه آورند.
مرحبا در پایان گفت: امروز ضرورت دارد تا تمرکززدایی در دستور کار قرار گیرد و مدیران با حضور در نقاط مختلف کشور مشکلات را از نزدیک رصد و در راستای حل آن ها گام بردارند. مدیریت فعلی مناطق آزاد نیز تجربه لازم در این عرصه را دارد و باید همین گونه اشراف و آگاهی در همه بخش ها وجود داشته باشد و این اصلیست که باید در همه سازمان ها مدنظر قرار گیرد.

46

کد خبر 1501774

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =