فراخوان مشمولان متولد سال ۱۳۸۲ برای تعیین تکلیف وضعیت خدمت سربازی

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان اعلام کرد: کلیه مشمولان غایب و غیر غایب متولد سال های ۱۳۵۵ تا ۱۳۸۲ می بایست مطابق قوانین و مقررات خدمت وظیفه عمومی وضعیت خدمتی خود را در سال ۱۴۰۰تعیین تکلیف کنند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری ، مالک بهمنی افزود:افرادی که قبل از سن مشمولیت ترک تحصیل کرده و یا فارغ التحصیل شده اند،ازتاریخ ورود به سن مشمولیت (۱۸ سال تمام) ، ۶  ماه مهلت دارند تا وضعیت خدمتی خود را مشخص کنند.
معاون وظیفه عمومی عنوان داشت:دانش آموزان،دانشجویان و طلاب علوم دینی مشمول که دارای معافیت تحصیلی بوده و برابر سقف سنوات تحصیلی تعیین شده،مشغول به تحصیل هستند در صورت ترک تحصیل،انصراف،اخراج و یا فراغت از تحصیل،حداکثر به مدت یکسال مهلت معرفی خواهند داشت.
همچنین متعهدین خدمت در نیروهای مسلح یا دستگاه های دولتی که قبل از اتمام تعهد،به هر دلیل شرایط ادامه خدمت را ندارند،از تاریخ انصراف از تعهد ،حداکثر به مدت ۶ ماه مهلت داشته تا با مراجعه به دفاتر(پلیس+۱۰) برای ادامه خدمت دوره ضرورت اقدام کنند.
 مالک بهمنی گفت:مشمولان دارای معافیت موقت پزشکی و یا کفالت،پس از انقضاء مدت اعتبار آن ، می بایست ظرف مدت یک ماه برای رسیدگی مجدد به وضعیت خدمتی خود به دفاتر مذکور مراجعه کنند.
همچنین مشمولانی که در مهلت تعیین شده وضعیت خدمتی خود را مشخص نکنند وارد غیبت شده و برابر ماده ۱۰ قانون خدمت وظیفه عمومی ، با محرومیت های اجتماعی از جمله عدم استخدام،عدم امکان دریافت وام ،عدم دریافت مستمری از سازمان های دولتی و وابسته و نهادهای قانونی،عدم صدور پروانه کسب و ... مواجه خواهند شد.
طبق ماده ۵۸ قانون خدمت وظیفه عمومی،مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنان در زمان صلح تا ۳ ماه باشد،۹۰ روزاضافه خدمت و چنانچه مدت غیبت اولیه آنان در زمان صلح  بیشتر از ۳ ماه باشد تا۱۸۰ روز اضافه خدمت خواهند داشت.
گفتنی است،مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنان بیش از یکسال می باشد،علاوه بر ۶ ماه اضافه خدمت،مشمول فراری نیز محسوب شده و به مراجع صالح قضائی معرفی می شوند.
شایان ذکراست: مشمولان و خانواده های آنان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان به نشانی www.vazifeh.police.ir ، سامانه تلفن گویا به شماره ۰۹۶۴۸۰ و یا کانال سازمان در پیام رسان سروش به نشانی khabaresarbazi@ از آخرین اخبار مربوطه مطلع شوند.

کد خبر 1501853

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =