بقای آبزیان در گرو منع قانونی خرید و فروش تورهای منوفلامنت است

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان گفت: بقای آبزیان در گرو منع قانونی خرید و فروش تورهای منوفلامنت است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، ابراهیم عالی زاده با بیان اینکه این تورهای تک رشته که به راحتی در آب توسط آبزیان دیده نمی‌شوند موجب خسارات جبران ناپذیری به ذخایر آبزیان می شوندگفت: تورهای منوفلامنت اکثراً توسط صیادان غیر مجاز معمولاً به دلیل ارزانی و همچنین توانایی بالای صید مورد استفاده قرار می‌گیرند.
وی تصریح کرد: این تورهای تک رشته‌ای و پلاستیکی به دلیل ارزان بودن پس از پاره یا بلا استفاده شدن در آب رها می‌شوند و با شناور بودن موجب به دام افتادن و مرگ سخت آبزیان می‌شوند.
عالی زاده افزود: تورهای منوفلامنت که اغلب در قایق‌های غیر مجاز استفاده می‌شود پس از سرگردان شدن در آب با به دام انداختن و مرگ آبزیان موجب فاسد شدن آنها در دریا می‌شود و آلودگی‌های جبران ناپذیری را به وجود می‌آورد.
معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان با بیان اینکه استفاده از این تورها به دلیل مشکلات عدیده ای که برای آبزیان به وجود می‌آورند از مدت‌ها پیش ممنوع شده است، گفت: متأسفانه به دلیل ارزانی این تورها و آزاد بودن خرید فروش آنها متأسفانه شاهد استفاده از این تورها هستیم.
وی گفت: ارزانی و راحتی تهیه این تورها از مشکلات و موانع اصلی برخورد با استفاده کنندگان این تورهاست که لازمه مرتفع سازی این مشکل منع قانونی خرید و فروش آنها در استان است.

۴۶

کد خبر 1501923

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =