اگر نظام به دنبال مشارکت است، باید احمدی نژاد را تایید صلاحیت کند /محور رقابت بین لاریجانی و رئیسی است

عصرایران نوشت: نقوی حسینی گفت: اگر آقای رئیسی نامزد شود در بین اصولگرایان یک وحدت فراگیر بوجود می آید البته وی در بین اعتدالیون نیز طرفدارانی دارد.

سید حسین نقوی حسینی با اشاره به نزدیک شدن به زمان ثبت نام داوطلبین انتخابات ریاست جمهوری گفت: با توجه به تدارکات و تحرکاتی که در دو جبهه اصلاح طلبان، اصولگرایان می‌بینیم فکر می کنم طی ۱۷الی ۱۸روز آینده تقریبا تکلیف روشن می شود. ما شاهد رقابت چهار جریان اصولگرایان،اصلاح طلبان ،معتدلین و طرفدارن دولت جوان انقلابی در انتخابات این دوره هستیم.

این نماینده اصولگرای مجالس نهم و دهم ادامه داد:  به نظرم جبهه اصلاحات روی یک نفر توافق می کند و امکان توافق آنها آسان تر است.  کاندیدای رای آور مقبول را بیشتر می پسندند تا اینکه بروی فرد جناحی خاص خودشان تاکید کنند.گذشته هم همین را نشان می دهد که بالاخره آنها معتقد به کسی هستند که رای بیاورد .

این فعال سیاسی اصول‌گرا تصریح کرد: اعتدالیون نیز به دنبال آقای لاریجانی هستند که البته وی بین اصولگرایان سنتی هم رای دارد اگر اجماعی از اصلاح طلبان هم حول وی شکل گیرد یعنی دوجریان اعتدال و اصلاحات از وی حمایت می کنند و قطعا جبهه قوی بین آنها تشکیل می شود .

 نقوی حسینی گفت: اگر آقای رئیسی نامزد شود در بین اصولگرایان یک وحدت فراگیر بوجود می آید البته وی در بین اعتدالیون نیز طرفدارانی دارد. او پایگاه مردمی خوبی دارد چراکه معتقدند در قوه قضاییه به خوبی عمل کرده است.اما اگر آقای رئیسی کاندیدا نشود در جبهه اصولگرایان انشقاق بوجود می آید چون همه افرادی که مدعی نامزدی هستند کاندیدا می شوند و فقط با حضور آقای رئیسی آنها حاضرند که ائتلاف کنند.

وی گفت:‌اگر آقای رئیسی کاندیدا شود قالیباف کاندیدا نمی شود و اگر وی نیاید آقای قالیباف کاندیدا می شود ولی بروی آقای قالیباف در جبهه اصولگرایان زمینه شکل گیری اجماع وجود ندارد ممکن است برخی از کاندیدا بگویند از وی حمایت می کنند ولی قطعا اجماعی که حول آقای رئیسی شکل می گیرد قطعا حول آقای قالیباف  شکل نمی گیرد.

 اگر نظام به دنبال مشارکت است، باید احمدی نژاد را تایید صلاحیت کند /محور رقابت بین لاریجانی و رئیسی است

وی تاکید کرد: دولت  جوان انقلابی به دنبال کاندیداتوری نیروی جوان هستند مثلا سعید محمد یکی از مصداق‌ها می‌تواند باشد البته تنها مصداق وی نیست، بعضی  از کسانی که در جریان دولت جوان انقلابی فعالیت می کنند این ادعا را دارند که منظور ما این نیست که رئیس جمهور خودش جوان باشد بلکه باید دولت جوان معرفی شود در واقع این جریان به دنبال اصولگرایان یا اصلاح طلبان نیست ،بلکه جریان جدیدی هستند که اتفاقا قوام هم دارند و در محیط های اجتماعی پایگاه قوی دارد چراکه بخشی از مردم معتقدند که باید تیپ های جدید و نو در صحنه سیاست حضور یابند.

این نماینده اصولگرای مجالس نهم و دهم اظهار داشت: آقای احمدی نژاد نیز به صورت مستقل و بدون وابستگی به جریان خاصی فعالیت انتخاباتی می کند که قطعا رای دارد یعنی اگر احمدی نژاد فرصت حضور در عرصه انتخابات پیدا کند و تایید شورای نگهبان را بگیرد رای با احمدی نژاد است و مابقی بعد از وی قرار می گیرند و نظر سنجی هم همین را نشان می دهد

وی در مورد اینکه رقابت نهایی بین کدام کاندیداست گفت: تا اینجا حدس و گمانم این است که محور رقابت بین لاریجانی و رئیسی است .

نقوی حسینی همچنین در مورد نگرانی‌هایی که در رابطه با میزان مشارکت وجود دارد گفت: اگر جمهوری اسلامی ایران به دنبال افزایش مشارکت در انتخابات است باید احمدی نژاد را تایید کند اگر احمدی نژاد تایید شود درصد مشارکت بالا می رود چراکه پایگاه اجتماعی احمدی نژاد بسیار بالاست .

وی خاطر نشان کرد: اگر احمدی نژاد تایید صلاحیت نشود و لاریجانی کاندیدا شود  می تواند قشر خاکستری جامعه را  پای صندوق بیاورد آقای رئیسی هم پایگاه خوبی بین اصولگرایان دارد و به نظرم با کاندیداتوری این دو نیز مشارکت خوب می شود.ولی با حضور احمدی نژاد است که میزان مشارکت می تواند بالا رود.

27215

کد خبر 1501938

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =