حضور رئیس فدراسیون جهانی بدنسازی و پرورش اندام در کمیته ملی المپیک

فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام نوشت: صبح امروز رافائل سانتونخا به همراه مسئولان فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام با حضور در کمیته ملی المپیک پس از بازدید از موزه ملی با سید رضا صالحی امیری دیدار کرد.

صبح امروز ١٧ فروردین ماه رافائل سانتوخا رئیس IFBB، عبدالمهدی نصیرزاده رئیس فدراسیون ایران به همراه سایر مسئولان فدراسیون پس از بازدید از موزه ملی ورزش، المپیک و پارالمپیک با سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک دیدار و گفت و گو کردند.

در این نشست با تاکید بر ورزش پاک پیرامون بحث های بین المللی، از جمله ارتباط فدراسیون جهانی با فدراسیون ایران، شانس اخذ میزبانی جهانی و کسب کرسی های بین المللی بحث شد.

رئیس IFBB در ابتدای صحبت هایش با تاکید بر اینکه باور داریم مسئله دوپینگ باید ریشه کن کنیم تصریح کرد: رشته های بادی کلاسیک، فیزیک و فیتنس رشته هایی هستند که باید به دور از هرگونه دارویی باشند. گاهی بعضی افراد تلاش می کنند قوانین را دور بزنند، ما باید سعی کنیم نسل جوان را از دوپینگ دور نگاه داریم.

رافائل سانتونخا در ادامه افزود: ما فعالیت های زیادی داشتیم و از طرف IOC به رسمیت شناخته شده ایم اما، جزو آرزوهای ماست که رشته های زیر مجموعه IFBB المپیکی شود.

وی در خصوص میزبانی ایران در مسابقات آسیایی و جهانی دید کاملاً مثبتی داشت و در پاسخ به رئیس کمیته ملی المپیک گفت: امیدوارم این اتفاق بیافتد و میزبانی های سال های ٢٠٢٢ و ٢٠٢٣ به ایران داده شود.

حضور رئیس فدراسیون جهانی بدنسازی و پرورش اندام در کمیته ملی المپیک

صالحی امیری خطاب به رئیس IFBB اذعان داشت: مطمئن هستم شما هم همچون ما روی مسئله مبارزه با دوپینگ بسیار حساس هستید؛ ما به دنبال ورزش پاک هستیم. انتظار داریم این سبک جدید زندگی را برای نسل جدید طراحی کنید. فدراسیون ایران هم حداکثر تلاشش را انجام داده است و نصیرزاده و همکارانش استقرار ورزش پاک در فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام هستند و قدم های خوبی هم برداشته و موفق بوده اند.

رئیس کمیته ملی المپیک در پایان صحبت های خود درباره کسب کرسی های بین المللی ایران و پتانسیل های موجود صحبت کرد و افزود: امیدواریم کرسی های بین المللی بیشتر و بهتری نصیب ایران شود و حمایت صد درصدی خودمان را از فدراسیون ایران جهت اخذ میزبانی های بین المللی اعلام می کنیم و امیدواریم این اتفاق بیافتد.

رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام تصریح کرد: اولین دوره مسابقات فیتنس قهرمانی کشور را اخر همین هفته برگزار می کنیم که نیاز به حمایت کمیته ملی المپیک و همچنین IFBB داریم چون فیتنس شانس حضور در المپیک را دارد.

نصیرزاده با اشاره به صحبت رافائل سانتونخا در این خصوص که فیتنس یک سبک زندگی است افزود: با حمایت فدراسیون جهانی بدنسازی و پرورش اندام می توانیم این رشته را در ایران ترویج بدهیم.

وی در ادامه یادآور شد: طبق مذاکراتی که انجام شد میزبانی های مسابقات جهانی تا سال های ٢٠٢٢ و ٢٠٢٣ به کشورهای مختلف داده شده است اما ما درخواست دادیم که میزبانی رقابت های آسیایی ٢٠٢٢ و میزبانی مسابقات جهانی را در سال ٢٠٢٣ به ایران بدهند. طی این چند روز هم امکانات موجود جهت میزبانی های چنین رویدادهایی را نشان خواهیم داد.

وی در پایان صحبت هایش یادآور شد: از حضور رئیس فدراسیون جهانی تشکر می کنم که با توجه به شرایط موجود و وجود ویروس کرونا به کشور ما سفر کرد و تشکر ویژه دارم از رئیس کمیته ملی المپیک بابت جلسه و دیداری که برگزار شد.

256 251

کد خبر 1501990

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =