المان شهدای اصناف مقابل بازار بزرگ زنجان نصب می‌شود

کمیته اصناف یکی از مهمترین کمیته‌های کنگره ملی شهدای استان زنجان به شمار می‌رود و انتظار این است که هرچه سریعتر اقدامات اساسی خود را در این راستا آغاز کند.

به گزارش خبرآنلاین از زنجان :  کنگره ۳۵۳۵ شهید استان زنجان در پاییز امسال برگزار خواهد شد و از این رو از سال گذشته کمیته‌های ۲۲ گانه با مسئولیت مدیران‌کل دستگاه‌های اجرایی تشکیل شده است. همینطور دبیرخانه‌های کنگره در شهرستان‌های استان با مسئولیت فرمانداران نیز تشکیل و در حال حاضر مقدمات کار توسط سپاه انصارالمهدی(عج) در حال انجام است.

کمیته اصناف به ریاست "ناصر فغفوری" رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تشکیل شده است. وظیفه این کمیته معرفی شهدای اصناف، جمع‌آوری اطلاعات شهدای بازار و اصناف و همینطور پای کار آوردن اصناف و صاحبان صنعت برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر کنگره شهدا است.

سردار کرمی فرمانده سپاه استان زنجان در ۱۷ اسفند ماه سال گذشته در ستاد کنگره شهدای استان در استانداری از کم‌کاری‌های اصناف بابت عدم معرفی خوب "شهدای اصناف" انتقاد کرد و به مسئولان مربوطه دستور داد فعالیت‌های خود را در این راستا افزایش دهند.

وی افزود: بازاریان و اصناف زنجانی در دفاع مقدس اقدامات بسیار مهمی را انجام دادند و باید خدمات ارزنده آن‌ها به اطلاع نسل‌های امروزی برسد. همینطور مردم باید با شهدای اصناف در استان زنجان آشنا شوند.

سید شمس‌الدین موسوی معاون اجرایی سپاه انصارالمهدی(عج) به وظایف مهم کمیته‌ اصناف اشاره و اظهار کرد: کمیته اصناف یکی از کمیته‌های مهم کنگره شهدا است و این کمیته می‌تواند در ایجاد تعامل و افزایش همکاری بین اصحاب صنعت و بازاریان با سپاه استان بسیار تاثیرگذار عمل کند.

 نصب المان شهدای اصناف 

علیرضا حیدری، رئیس بسیج اصناف استان زنجان  اظهار داشت: در بهمن ماه سال گذشته نخستین جلسه اصحاب صنعت با فرماندهان سپاه استان برگزار شد. این جلسه بسیار حائز اهمیت بود و به لطف خدا این جلسات ادامه‌دار خواهد بود. شهدا برای همه ملت است و اصحاب صنعت که در آرامش کامل در این کشور مشغول فعالیت هستند باید دین خود را به شهدا ادا کنند.

وی در ادامه به ساخت المان شهدای اصناف در زنجان در آینده نزدیک خبر داد و گفت: یکی از اقدامات مهمی که انجام خواهیم داد نصب المان شهدای اصناف مقابل بازار بزرگ زنجان واقع در سبزه میدان خواهد بود.

رئیس بسیج اصناف استان زنجان افزود: در همین راستا با جمعی از بازاریان زنجان رایزنی‌هایی مبنی بر حمایت مالی از ساخت این المان انجام شده و به لطف خدا در آینده نزدیک ساختمان المان "شهدای اصناف زنجان" در سبزه میدان ساخته خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه در راستای هرچه باشکوه‌تر برگزار شدن کنگره شهدا باید همه اقشار در استان پای کار بیایند، عنوان کرد: بازاریان با حمایت‌های بی‌دریغ خود می‌توانند قدم‌های موثری را در این راستا بردارند.

حیدری در پایان گریزی به موضوع مهم معرفی شهدای اصناف زد و افزود: برنامه‌ریزی شده تا شهدای اصناف زنجانی و همینطور نقش مهم آنان در دفاع مقدس به عموم مردم  اطلاع‌رسانی شود. جوانان باید بدانند در دوران دفاع مقدس بازاریان چه خدمات ارزنده‌ای را به جامعه داده‌اند.

48

کد خبر 1502111

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =