کنایه لاوروف به تلاش‌های ناکام آمریکا علیه ایران

ایسنا نوشت:وزیر امورخارجه روسیه با رد برخی گمانه زنی ها درباره ائتلاف نظامی چین و روسیه به طور تلویحی به تلاش های آمریکا علیه ایران و چین اشاره کرد و گفت که این ائتلاف سازی ها غیرسازنده است.

 سرگئی لاوروف وزیر امورخارجه روسیه که به هند سفر کرده است امروز (سه شنبه) در یک نشست خبری در پاسخ به سوالی درباره گمانه زنی ها مبنی بر اینکه پکن و مسکو به دنبال ایجاد ائتلاف نظامی هستند، گفت: خیر. درست است که اکنون همکاری های روسیه و چین در بالاترین سطح خود در طول تاریخ قرار دارد اما ما به دنبال تشکیل ائتلاف نظامی نیستیم.

لاوروف ادامه داد: ما همچنین گمانه زنی‌هایی را درباره ایجاد ائتلاف هایی همچون ناتوی خاورمیانه و ناتوی آسیایی شنیده ایم. امروز با دوستان هندی مان گفت و گوهایی داشتیم و آنها نیز نظر مشابهی داشتند، مبنی بر اینکه چنین ائتلاف هایی سازنده نیستند. ما به همکاری های جامع به نفع هر دو کشور علاقه مندیم و مایل به همکاری علیه کسی نیستیم.

دولت آمریکا در دوره‌های گذشته بارها تلاش کرده تا ائتلاف‌هایی نظامی در آسیا و به ویژه خاورمیانه ایجاد کند. آخرین تلاش واشنگتن در این راستا در دوره ترامپ بود که این تلاش‌ها برا ایجاد ئتلافی نظامی میان کشورهای عربی با محوریت ضد ایرانی، ناکام ماند.

311311

کد خبر 1502140

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =