۲۶۵ واحد راکد در استان همدان با کمک ستاد تسهیل و بانک ها به چرخه تولید بازگشتند

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان همدان گفت: ۲۶۵ واحد راکد در استان تاکنون با کمک ستاد تسهیل و بانک ها به چرخه تولید بازگشتند که سهم سال گذشته از این رقم ۵۸ واحد بوده است.

به گزارش خبرآنلاین از همدان ؛ محمدرضا بادامی در آیین انعقاد تفاهم نامه همکاری، احیای مسئولیت اجتماعی شرکت ها در چارچوب اقتصاد مقاومتی، با حضور استاندار همدان، اولویت های مجموعه سازمان خود را پیگیری وضعیت واحدهای مجدد بهره برداری شده دانست.

وی گفت: جانشینی بانک ها برای ۵۱ واحد اتفاق افتاد که ۱۶ واحد تملک شده از سوی بانک به چرخه تولید بازگشت همچنین در ۱۵ واحد با وجود تملک بانک فعالیت اقتصادی و تولیدی صورت می گیرد.

بادامی اضافه کرد: یکی از کارهای شایسته سال ۹۹ اختصاص هزینه کرد ۱۲۰ میلیارد تومان برای توسعه زیرساخت شهرک و نواحی صنعتی استان همدان بود که ۴۳ میلیارد با کمک استانداری و ۷۷ میلیارد از محل اعتبارات داخلی تامین شد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان همدان اظهار داشت: این اعتبارات برای تامین زیر ساخت های اساسی مثل انرژی برق، آب و گاز هزینه و بخشی از آن برای تملک شهرک و نواحی صنعتی جدید هزینه شده است.

بادامی یادآور شد: استان همدان دارای ۱۵ شهرک صنعتی، ۱۵ ناحیه صنعتی و یک منطقه ویژه اقتصادی در مجموع به وسعت ۲ هزار و ۹۱۰ هکتار است که ۲ هزار هکتار وارد فاز عملیاتی شده که یک هزار و ۳۵۱ هکتار آن زمین صنعتی است.

وی با بیان اینکه ۲۷ شهرک و نواحی صنعتی این استان بهره برداری و در حال واگذاری زمین هستند اضافه کرد: هم اینک از ۳۱ شهرک و ناحیه صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی ۲۸ شهرک دارای انرژی برق و آب و ۲۲ شهرک دارای گاز و ۲۵ شهرک خط تلفن و مخابرات بوده و ۱۰ شهرک ایستگاه آتش نشانی دارند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان همدان افزود: تعداد قراردادهای واگذاری زمین در شهرک ها و نواحی صنعتی به ۲ هزار و ۷۶۵ قرارداد به وسعت ۹۰۴ هکتار رسیده است و سال گذشته با حمایت استاندار همدان ۴۳۰ قرارداد برای استقرار واحدهای صنعتی در ۱۲۷ هکتار زمین منعقد و آب، برق و گاز مورد نیاز هم تامین شد.

بادامی بیان کرد: یک هزار و ۱۶۴ واحد در شهرک ها و نواحی صنعتی همدان فعال هستند که ۱۰۹ واحد سال گذشته به بهره برداری رسید همچنین میزان سرمایه گذاری صورت گرفته در این مناطق مطابق با جواز تاسیس شرکت ها ۱۷ هزار و ۶۰۹ میلیارد ریال است که ۲ هزار ۱۵۰ میلیارد ریال در سال گذشته صورت گرفت.

وی ادامه داد: ۱۸ هزار و ۱۰۹ نفر در واحدهای صنعتی و تولیدی مستقر در شهرک های صنعتی استان همدان در حال فعالیت هستند که یک هزار و ۷۰۶ تن از آنها سال گذشته مشغول به کار شدند.

48

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1502144

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =