۰ نفر
۱۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۹
تعبیر رضا امیرخانی از پرواز با پاراگلایدر

رضا امیرخانی، زندگی یوزِ ایرانی را نشان‌دهنده حمایت از خاک، زیست گاندو را نشان‌دهنده سلامت و در دسترس بودن آب و امکان پرواز با پاراگلایدر را نشانی از پاکی هوا و باد می‌داند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، رضا امیرخانی، نویسنده و داستان‌نویس که در پرواز با پاراگلایدر هم دستی دارد، درباره مشکلات پیشِ روی این ورزشِ طبیعت‌دوست، متنی را منتشر کرده است.

او با اشاره به حفظ محیطزیست و عناصر اصلی طبیعت نوشته است:

«آن‌که از یوزِ ایرانی حمایت می‌کند، در حقیقت با جاده‌سازی بی‌رویه و استخراج نادرست از معادن در بیابان مبارزه می‌کند، او حامی خاک است. دیگری که عمر در صیانت از تمساح پوزه‌کوتاه بلوچستان می‌گذراند، در حقیقت دست‌رسی به آبِ سالم را تضمین می‌کند، او حامی آب است. اجزای طبیعت پی‌وسته و وابسته‌اند.

و پرندگانِ پاراگلایدر، حامیِ عنصری دیگر از چارعنصرند. ایشان از زمره‌ حامیان بادند...

هر جا که یوزی می‌دود، یعنی کیلومترها خاک سالم در طبیعت اطراف هست. هر جا که گاندو می‌خزد، یعنی در مسیر رود آب سالم است و هر جا که پرنده‌ی پاراگلایدری می‌پرد، یعنی دست کم در محل نشست و برخاست، طبیعت آرام است و باد راهی برای وزیدن دارد...

یوز خطر نیست، نشانه‌ سلامتی است. گاندو وحشت‌زا نیست، نشانه‌ پاکی است. پرنده‌ پاراگلایدر نیز نشانه‌ تنفس طبیعت است.

حیات بسیاری از سایت‌های پاراگلایدر ایران، امروز بسته است به نیش کلنگ و ناخن لودر. باشد که این ورزش طبیعت‌گرا و دماسنج طبیعت سالم باقی بماند؛ آن‌چنان که یوز ایرانی و گاندوی ایرانی باید بمانند...»

۵۷۵۷

کد خبر 1502173

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =