۰ نفر
۱۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۴
روسیه برای بازگشت سفیرش به آمریکا شرط گذاشت

ایسنا نوشت:‌معاون وزیر خارجه روسیه تاکید کرد، سفیر مسکو در ایالات متحده به احتمال زیاد در آینده نزدیک به واشنگتن باز نمی‌گردد اما به طور کلی، راهکار این مساله به خواست طرف آمریکایی برای نشان دادن اندکی تمایل به عادی‌سازی روابط با این کشور بستگی دارد.

سرگئی ریابکوف، معاون وزیر خارجه روسیه در پاسخ به سوال خبرگزاری اسپوتنیک درباره زمان بازگشت آناتولی آنتونوف، سفیر روسیه به ایالات متحده گفت: بحث روزهای آتی در میان نیست.

معاون وزیر خارجه روسیه توضیح داد: زمانبندی بعد از برداشته شدن گام‌هایی از سوی واشنگتن در مسیر دوجانبه مشخص خواهد شد. ما انتظار داریم که آنها حداقل تمایلی برای عادی سازی روابط نشان دهند و گام‌های قابل توجهی در این خصوص بردارند.

پیشتر جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا در مصاحبه با ای بی سی نیوز گفته بود که ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه بابت مداخله ادعایی در انتخابات آمریکا بهایی پرداخت خواهد کرد. علاوه بر این، بایدن در پاسخ به اینکه آیا پوتین را "قاتل" می‌داند، قاطعانه پاسخ مثبت داد.

پس از آن، سفیر روسیه در ایالات متحده برای رایزنی و تحلیل گام‌های بعدی در مناسبات با آمریکا فراخوانده شد. در جریان رایزنی‌ها در مسکو، آناتولی آنتونوف نشست‌هایی در وزارت خارجه، دو مجلس پارلمان و همچنین یوری اوشاکوف، دستیار کرملین برگزار کرد.

312 310

کد خبر 1502263

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =