۱۷ نفر
۱۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۵
افزایش پرداختی به مستمری بگیران در سال ۱۴۰۰

مدیرکل تامین اجتماعی استان چهارمحال وبختیاری از افزایش پرداختی به مستمری بگیران در سال ۱۴۰۰ خبرداد .

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری، غلامرضا محمدی ضمن تشریح جزئیات پرداخت مستمری به بازنشستگان از کار افتادگان و بازماندگان گفت: اولین مرحله متناسب سازی حقوق مستمری بگیران در مرداد ماه سال ۱۳۹۹ انجام پذیرفت و مقدمات دومین مرحله در همان ۱۳۹۹ انجام پذیرفت.
وی افزود:در فروردین ماه سال ۱۴۰۰ پرداختی حقوق به بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری نسبت به اسفندماه ۱۳۹۸ حدوداً ۱۳۰ درصد افزایش داشته است که سازمان تامین اجتماعی تلاش مشابه آنها انجام و در این زمینه عدالتی برقرار شد.
مدیر کل تامین اجتماعی افزود: در سال جاری اقدام بسیار ارزشمندی توسط سازمان تامین اجتماعی انجام  و افزایش حقوق سالیانه بازنشستگان همزمان با مرحله دوم متناسب سازی از ابتدای سال جاری انجام می شود.
این مقام مسئول خاطر نشان کرد: در سنوات گذشته و روالی که از چندین سال قبل وجود داشت افزایش سالیانه حقوق مستمری بگیران در اواخر بهار انجام و مابه التفاوت حقوق مستمری بگیران نیز در تابستان پرداخت می گردید اما در سال جاری این رویه تغییر کرده است.
محمدی افزود: بازنشسته حداقل بگیری که ۳سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته و حقوقش در اواخر سال ۱۳۹۸ یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان بوده است در فرودین ماه سال جاری با احتساب یک همسر و دو فرزند حدود ۴ میلیون و ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان دریافت خواهد کرد،برای کسانی که کمتر از ۳۰ سال سابقه دارند  حقوقشان به تناسب کاهش و برای کسانی که بیش از ۳۰ سال سابقه دارند این رقم مقداری بیشتر است.
مدیر کل تامین اجتماعی استان اظهار داشت: این افزایش در فروردین ماه در فیش حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران لحاظ خواهد شد.
وی با بیان اینکه در فروردنی ماه هر چه افزایش می یابد در فیش حقوقی فروردین خواهد آمد،گفت: آن یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان علی الحساب اسفند ربطی به فروردین ندارد و مبلغی هم از حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران کسر نمی شود. 
وی ابراز امیداوراری کرد طی چند روز آینده احکام نهایی بازنشستگان صادر و واریز حقوق با زمانبندی معمول و مشابه با ماههای گذشته پرداخت گردد.

46

کد خبر 1502327

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =