تغییر نگرش برای توسعه مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری در استان ایجاد شده است

معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: تغییر نگرش و فرهنگ‌سازی برای توسعه مراکز رشد و پارک های علم و فناوری با تلاش دولت و بخش خصوصی در استان سمنان ایجاد شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان، سورنا ستاری در شورای اداری استان سمنان در سالن یادگار امام (ره) استانداری سمنان افزود: از رئیس پارک علم و فناوری استان سمنان می خواهم در ارتباط با رفع مشکلات شرکت های دانش بنیان شهرستان گرمسار مطالعاتی انجام داده و برای رفع مشکلات پیشنهاداتی ارائه نماید.
وی خاطر نشان کرد: در سفری دیگر از ظرفیت های علمی و فناوری شهرستان گرمسار هم بازدید خواهم داشت و برای رفع مشکلات این منطقه از استان سمنان در بُعد علمی و فناوری تلاش خواهد شد.
معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری تصریح کرد: تغییر نگرش در استان سمنان برای توسعه پارک های علم و فناوری بسیار ارزشمند بوده و برای رونق شرکت های دانش بنیان تمام مسئولان در استان به نوعی دغدغه دارند.
ستاری گفت: اهمیت نیروی کار خلاق را درک کنیم و اکنون توجه به شرکت های دانش بنیان و مراکز رشد برای آحاد جامعه نهادینه شده است.
وی اضافه کرد: سرمایه اصلی مردم در جیب هایشان نیست بلکه در ذهن هایشان است.
وی افزود: برای توسعه شرکت های دانش بنیان علاوه بر توجه به امر فرهنگ سازی باید زیرساخت ها هم تکمیل شود.
معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری تصریح کرد: هنر ما باید حمایت از بخش خصوصی باشد و با پول دولتی نمی شود برای توسعه کارآفرینی اقدام کرد اما بخش خصوصی میدان دار توسعه رویه های علمی و فناورانه در کشور است.
وی اضافه کرد: توسعه حاصل نگرش بخش خصوصی است و بعنوان مثال شرکت عقاب افشان از حالت کارخانه داری بیرون آمده و اکنون یکی از صنعت داران کشور است.
ستاری گفت: اجرای طرح های علمی در شرکت عقاب افشان افزایش یافته و خط تولید در این شرکت احیا شده است.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری اضافه کرد: وقتی جوانان پر استعداد داریم باید از این ظرفیت استفاده شود و هنر دانش بنیانی در همه جا نهادینه شود.
وی اضافه کرد: تعیین تکلیف ۲۰ هکتار از اراضی پارک علم و فناوری استان انجام شود تا شرکت ها بتواند در این اراضی سرمایه گذاری کنند.
وی اضافه کرد: صندوق پژوهش و فناوری استان یک میلیارد تومان سرمایه ثبت دارد که باید این رقم ناچیز تقویت شود.
وی تصریح کرد: مطالعه تکنولوژی های بهینه سازی آب و فاضلاب باید حتما اجرا شود و شرکت های دانش بنیان در انجام امور باید فوق العاده کار کنند.
وی اضافه کرد: در معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری، از ایده پردازی ها استقبال می کنیم.

46

کد خبر 1502377

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =