۰ نفر
۱۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۹
ظریف در نشست دی8 شرکت کرد

دکترمحمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان امروز در نوزدهمین نشست مجازی وزرای امور خارجه "سازمان همکاری اقتصادی هشت کشور در حال توسعه موسوم به دی 8" شرکت و سخنرانی کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، وزیر امور خارجه در سخنان خود ضمن اشاره به بحران بی سابقه کرونا و آثار مخرب آن بر اقتصاد کشورهای عضو یادآور شد یکی از درسهایی که باید از این بحران گرفت این است که چطور یک بحران بهداشتی می تواند به بحرانهایی همچون بحران اقتصادی، بحران بشردوستانه، بحران آموزشی و افزایش نابربرایها در جامعه بین المللی تبدیل شود و هزینه اصلی آن نیز بر کشورهای درحال توسعه تحمیل گردد.

دکتر ظریف همچنین ضمن اشاره به تحریمهای ظالمانه امریکا علیه مردم شریف ایران در دوران همه گیری کرونا از رویش حس همبستگی مابین ملتها و نیز تمایل به همکاری در شرایط بحران به عنوان درسهای مثبت دوران کرونا یاد کرد. وزیر امورخارجه در بخش دیگری از سخنان خود تسهیل و افزایش تجارت، گسترش ارتباطات حمل و نقلی، تقویت گردشگری و بهره برداری از ظرفیتهای فنآورانه و انسانی بویژه جوانان را ازجمله اولویتهای سازمان دی 8 برای همکاری قلمداد و آمادگی کشورمان برای همکاری جدی در این حوزه ها را اعلام کرد.

نشست وزرای خارجه سازمان دی هشت بریاست وزیرامور خارجه بنگلادش و با حضور وزرای امور خارجه مصر، اندونزی، جمهوری اسلامی ایران، مالزی، نیجریه، پاکستان و ترکیه در آستانه دهمین نشست سران این سازمان برگزار گردید.

نشست مجازی سران قرار است فردا با حضور دکتر حسن روحانی و به ریاست نخست وزیر بنگلادش برگزار شود.
 

310 310

کد خبر 1502453

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =