مه‌لقاخانمِ «نون.خ» ۵۱ سال است که صخره‌نوردی می‌کند

فریده سپاه‌منصور که بار دیگر با نقش مه‌لقاخانمِ سریال «نون.خ» درخشید می‌گوید مسیری که از ۵۱ سال پیش با بازی در تئاتر «پرومته در زنجیر» آغاز کرد، به بالا رفتن از صخره با بدنی به‌مرور مجروح‌شده شبیه‌ است، صخره‌نوردی‌ای که تنها عشق می‌تواند میسرش کند.  

نرگس کیانی: ۱۵ فروردین ۱۴۰۰، فریده سپاه‌منصور، بازیگر شناخته‌شده تئاتر، سینما و تلویزیون ۷۴ ساله شد. گامی از پس گامی دیگر در مسیری که از ۵۱ سال پیش با بازی در نمایش «پرومته در زنجیر» قدم در آن گذاشت و خود به بالا رفتن از صخره با بدنی که به مرور مجروح می‌شود تشبیه‌اش می‌کند، صخره‌نوردی‌ای که به گفته خودش تنها عشق است که میسرش ساخته است.  

فریده سپاه‌منصور ۲۳ ساله از فریده سپاه‌منصور ۷۴ ساله راضی‌ست؟  

او در پاسخ به این سوال که اکنون که به گذشته نگاه می‌کند مسیری را که طی کرده است چگونه می‌بیند، گفت: «تصور کنید از صخره‌ای در حال بالا رفتنید و در هر گوشه از مسیر، زخمی بر تن‌تان می‌نشیند اما چون کاری را که انجام می‌دهید، دوست دارید همه‌چیز را به جان می‌خرید.»

             این مطلب را هم بخوانید: 

              ◾️ خاطره‌بازی با فریده سپاه منصور: وقتی لبنیاتی به خانم بازیگر شیر نمی‌فروخت

سپاه‌منصور که با مه‌لقاخانمِ «نون.خ» برای چندمین بار نشان داد چه بر صحنه تئاتر باشد، چه بر پرده سینما و چه در قاب تلویزیون، همچنان می‌درخشد، ادامه داد: «برخلاف عقیده کسانی که تصور می‌کنند بازی‌کردن آسان است، کارمان را دشوار می‌دانم. دشواری‌ای که در کنارش باید مشکلاتی که همه اعضای جامعه با آن دست به گریبانند را نیز در نظر گرفت. برای کارم سختی بسیار کشیده‌ام اما دوستش دارم و از نقطه‌ای که اکنون در آن ایستاده‌ام، راضی‌ام و جای بدی نمی‌دانمش.»

مه‌لقاخانمِ «نون.خ» ۵۱ سال است که صخره‌نوردی می‌کند
فریده سپاه‌منصور در نمایی از «مهمان مامان» (۱۳۸۲) 

همه‌مان گاهی احساس می‌کنیم فراموش شده‌ایم و گاهی تلفن‌مان مرتب زنگ می‌خورد

او که تابستان ۹۹ با «آخر خط» در شبکه دوم و با «شاهرگ» در شبکه سوم حضور داشت در مورد این هم‌زمانی پخش آثارش، گفت: «تابستان ۹۸ در نمایش «تراس» به کارگردانی مسعود کرامتی بازی کردم و پاییز همان سال در «شاهرگ»، بعد از آن دیگر پیشنهادی را قبول نکردم چون کرونا آمد و یا جای او بود و یا جای من  و او که جاگیر شد، من در خانه نشستم. فیلمبرداری «آخر خط» هم خیلی قبل‌تر، هم‌زمان با ضبط فصل اول «نون.خ» در سال ۹۷ انجام شده بود.»

از نقطه‌ای که اکنون در آن ایستاده‌ام، راضی‌ام و جای بدی نمی‌دانمش

بازیگر نقش مش‌مریمِ «مهمان مامانِ» داریوش مهرجویی در پاسخ به این که گلایه‌های به‌حقی را که هرازگاهی از بازیگران پیشکسوت در مورد بیکاری و نبودن پیشنهاد بازی می‌شنویم، چگونه می‌بیند، گفت: «این برای همه ما پیش می‌آید. یکهو به خودتان می‌آیید و می‌بینید یک سال است هیچ پیشنهادی نداشته‌اید و با خود می‌گویید نکند فراموشم کرده‌اند؟ نکند یادشان رفته که من هم هستم؟ نکند از دور خارج شده‌ام؟ در بین این نکند، نکندها، مدتی بعد، کوتاه یا بلند، انگار گره باز می‌شود، تلفن‌تان مرتب زنگ می‌خورد و پیشنهاد است که پشت پیشنهاد می‌آید. وقتی این اتفاق برای بازیگران جوان هم رخ می‌دهد، برای هم‌سن و سال‌های من، عادی است.»  

سینما برای هم‌سن و سال‌های من، نقشی ندارد

بازیگر فیلم «ساحره» به کارگردانی داوود میرباقری با بیان این که گمان می‌کند سینما برای جوان‌هاست، ادامه داد: «سینما برای هم‌سن و سال‌های من، نقشی ندارد و در تئاتر و تلویزیون است که پیشنهاد کار داریم. تاکید می‌کنم که این برداشت من از پیشنهادهایی است که می‌گیرم و ممکن است برای دیگر همکارانم این‌طور نباشد.»

کرونا که آمد یا جای او بود و یا جای من  و او که جاگیر شد، من در خانه نشستم 

او با اشاره به نقش‌های شبیه مجسمه، افزود: «علاوه بر این، بخش عمده پیشنهادهای تلویزیونی به هم‌سن و سال‌های من، پیرزن یا پیرمردی است که شبیه به مجسمه یا گوشه‌ای نشسته یا روی تختی خوابیده است که من و خیلی‌های دیگر به عنوان نقش قبولش نداریم و نمی‌پذیریمش چون نمی‌خواهیم رزومه پُر کنیم و آمار بدهیم که در فلان تعداد کار بازی کرده‌ایم.»

مه‌لقاخانمِ «نون.خ» ۵۱ سال است که صخره‌نوردی می‌کند
فریده سپاه‌منصور در نمایی از «ساحره» (۱۳۷۶) 

خاطره‌ای از اولین و آخرین تجربه همکاری با سیروس گرجستانی

سپاه‌منصور که در سریال «شاهرگ» برای اولین و آخرین بار با زنده‌یاد سیروس گرجستانی هم‌بازی شد در پاسخ به این سوال که چه خاطره‌ای از همکاری با این بازیگر هم‌نسل خود در ذهن دارد، گفت: «سریال «شاهرگ» اولین تجربه همکاری من با سیروس گرجستانی بود و آن‌چه توجه‌ام را جلب کرد توانایی‌اش در بداهه‌گویی بود طوری که اگر کات نمی‌دادند آن‌قدر حضور ذهن داشت که بتواند تا فردا صبح همین‌طور برایتان بگوید و شما را دنبال خود بدواند. می‌توانم بگویم جزو معدود بازیگران هم‌سن من بود که متن را کامل از بَر می‌کرد.  دفترچه‌ای داشت که همه دیالوگ‌هایش را در آن می‌نوشت و با خود تکرار می‌کرد و اصلا چیزی از یادش نمی‌رفت تا لازم باشد دیالوگی را به او برسانند.»

وقتی از بازیگری کم‌فروشی می‌بینم، ترجیح می‌دهم تلویزیون را خاموش کنم  

بازیگر نمایش‌های «در شوره‌زار»، «مشروطه‌بانو» و «همسایه آقا» به کارگردانی حسین کیانی با بیان این که بازیگری که طوطی‌وار دیالوگ می‌گوید از بازیگری که نقشش را زندگی می‌کند قابل تشخیص است، گفت: «همه‌مان می‌توانیم بازیگری که نقشش را زندگی می‌کند از بازیگری که طوطی‌وار دیالوگ می‌گوید، تشخیص دهیم و متاسفم که این بیان طوطی‌وار دیالوگ‌ها در کارهای تلویزیونی بسیار است.»

عمده پیشنهادهای تلویزیون به هم‌سن و سال‌های من، پیرزن یا پیرمردی‌ست شبیه مجسمه که یا گوشه‌ای نشسته یا روی تختی خوابیده است

او ادامه داد: «من، کارگردان کار را مسبب این اتفاق می‌دانم. کارگردانی که در حال تماشای کارش از پشت ویزور دوربینِ فیلمبردار است باید بداند هر کدام از بازیگرانش در حال انجام چه کاری هستند و اگر می‌بیند بازیگری برای درک آن‌چه می‌گوید و انجام می‌دهد به فضاسازی و توضیح بیشتر احتیاج دارد، باید کمکش کند. در غیر این صورت ناچاریم بپذیریم خود کارگردان هم متوجه نشده است چه اتفاقی در حال رخ‌دادن است. نمی‌دانم در کارهای تلویزیونی به این علت که بزن و برواند این اتفاق بیشتر رخ می‌دهد یا به دلیلی دیگر اما برای همه‌مان پیش آمده است که با تماشای یک سریال از خود می‌پرسیم چرا بازی‌ها با هم متفاوتند؟! انگار بازیگر روی دست کارگردان مانده و چاره‌ای نبوده است جز این که به هر طریقی می‌شود، کار را جمع کرد.»

وقتی تولیدکنندگان یک اثر برای منِ مخاطب اهمیتی قائل نیستند و به خروجی کارشان دقت نمی‌کنند، پس من هم تلویزیون را خاموش می‌کنم

بازیگر نقش ربابه دهقان در سریال «عقیق» با توضیح در مورد زمانی که ترجیح می‌دهد تلویزیون را خاموش کند، افزود: «در نتیجه وقتی می‌بینم تولیدکنندگان یک اثر برای منِ مخاطب اهمیت و احترامی قائل نبوده‌ و به خروجی کارشان دقت نکرده‌اند، پس من هم تلویزیون را خاموش می‌کنم و از خود می‌پرسم چرا باید برای تماشای چیزی وقت بگذارم که به عنوان بیننده هیچ ارزشی برای تولیدکنندگانش ندارم؟!»

مه‌لقاخانمِ «نون.خ» ۵۱ سال است که صخره‌نوردی می‌کند
فریده سپاه‌منصور در صحنه‌ای از نمایش «همسایه آقا»  (۱۳۹۵)

نظر مه‌لقاخانمِ فصل اول «نون.خ» در مورد فصل سوم این سریال

او که در اولین فصل از سریال «نون.خ» به کارگردانی سعید آقاخانی نقش مه‌لقاخانم، مادرزن نورالدین خانزاده را بازی می‌کرد در مورد فصل سوم این مجموعه که نوروز ۱۴۰۰ روی آنتن شبکه یک سیما رفت، گفت: «خنداندن تماشاگر مخصوصا در ایران، کار سختی است. چرا که از یک طرف، ما ملت گریه‌ایم و غمگساری را بهتر از شادی بلدیم و از طرف دیگر بازیگران‌مان موظف به رعایت بسیاری از نکاتی هستند که دست بازیگران آثار کمدی دنیا برای استفاده از آن‌ها باز است. با این شرایط اگر کارگردان یا بازیگری بتواند مردم را بخنداند باید دستش را صمیمانه فشرد و سعید آقاخانی از جمله این کارگردانان و بازیگران است.

با هر لبخندی که با فصل سوم «نون.خ» زدم، سازندگانش را دعا کردم

سپاه‌منصور ادامه داد: «من با هر لبخندی که با فصل سوم این سریال زدم، سازندگانش را دعا کردم و نه فقط در مقابل «نون.خ»ای‌ها که در مقابل هر هنرمندی که هنرمندانه لبخندی بر لب مردم می‌آورد سر تعظیم فرود می‌آورم.»  

هر نقشی را طوری بازی می‌کنم که انگار آخرین نقش زندگی‌ام است

سپاه‌منصور در پایان با بیان این که هر نقشی را طوری بازی می‌کند که انگار آخرین‌بار است که چنین فرصتی در اختیارش گذاشته شده است، گفت: «هر نقشی برای من، حکم آخرین نقشم را دارد و فکر می‌کنم اگر بپرسند این که بود که مُرد؟ و جواب بشنوند همان که داشت فلان نقش را بازی می‌کرد، آن «فلان نقش» می‌شود ملاکِ کارم و باید بهترینِ من باشد.»     

58259

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1502497

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 73
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • احمدی از استانداری IR ۰۸:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۹
  حیف ایشون که تو یه سریال آبکی بی محتوا با یه کارگردان کم سواد و بی هنر و آماتور مثل سعید آقاخانی بازی کرد !
  • US ۰۹:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۹
   نکنه از نظرت گاندو خوب بوده؟
  • IR ۰۹:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۹
   حیف از درک و احترام
  • IR ۰۹:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۹
   شما کارتون رو توی استان داری انجام بدید کافیه. نمیخواد راجع به سریال به این خوبی اظهار نظر کنید.
  • ناشناس IR ۰۹:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۹
   210 7
   تو احمقی که به سعید اقا خانی میگی بی سواد برو یه نگاه بنداز .متاسفم برات
  • یوسف IR ۱۰:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۹
   165 7
   بابا پروفسور کارگردانی! بابا شاگرد هیچکاک! یکم آروم تر با هم بریم!
  • GB ۱۱:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۹
   101 3
   این کامنت توهین به شخص ثالث حساب میشه
  • IR ۱۲:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۹
   85 7
   شما الان سر کاری و داری خبر می خونی و کامنت می ذاری؟؟ اون حقوق که می گیری، حلاله؟
  • یلدا IR ۱۲:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۹
   104 6
   نه اینکه خودت خیلی سواد داری . آقای سعید آقاخانی خیلی هم خوب بودند ما باید به ایشون افتخار کنیم .
  • سمیه IR ۱۳:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۹
   69 6
   کم سواد خودتی
  • دامپزشک IR ۱۳:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۹
   74 4
   تو لطفا بخواب، حتما تو مثل سران حکومت میخای مردم همش ت شیون وبدبختی باشن که تو هم از این اشفتگی خوب بچری
  • ArmitaKURD86 IR ۱۴:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۹
   95 1
   .... آقای آقاخانی سواد نداره؟وای به حال تو که به آقاخانی میگی بیسواد از این پیامت‌ کاملا مشخص شد سواد خودت در چه‌ حده خاک بر سرت
  • US ۱۵:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۹
   70 4
   احمدی از استانداری سرت به کار خودت باشه.
  • IR ۱۷:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۹
   63 3
   واقعا نادان و بیسوادی. نکنه رامبد جوان خوبه؟
  • ایرانی AT ۱۹:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۹
   39 1
   لطفاباادب باشید نسبت به اشخاص
  • US ۲۱:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۹
   24 5
   احمدی از استانداری، حال می‌کنی با تعداد منفی‌هایی که نظرت گرفته یا نه؟! :)
  • .... IR ۲۲:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۹
   21 0
   بی سلیقه ای،بی سلیقه،سریال نون خ به این قشنگی
  • IR ۰۸:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۱
   4 0
   نه توخیلی باسوادی!حسادت کشدتت
  • صدف نعمتی IR ۱۴:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۱
   4 1
   حتما پایتخت خوبه
  • یزدان اولیایی IR ۰۱:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
   1 0
   حتما تو از بازیگران سریال پایتخت هستی درسته
 • نبی اله IR ۰۹:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۹
  161 6
  سلام به روی ماهت مه لقا خانم ای درودبرشرفت ای درودبرغیرتت
 • mp IR ۱۱:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۹
  130 1
  کی ۵۱ سال است که صخره‌نوردی می‌کند؟ "مه لقا خانِم"
  • فازی IR ۱۲:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۹
   36 2
   :) :) :)
  • IR ۱۶:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۹
   36 4
   مردم از خنده
  • IR ۲۲:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۹
   10 0
   عالی بود، عالی :)
 • IR ۱۱:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۹
  105 8
  یارو خودشو معرفی کرد ، چکارش دارید ؟ هر جنبنده ای میدونه سعید آقاخانی کولاک کرد
 • محسن IR ۱۱:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۹
  98 4
  سریالی که از نظر مردم بهترین سریال شناخته شده و بیشترین مخاطب را داشته است، شایسته نیست از کلمات آبکی و بی سواد بودن کارگردان صحبت کرد. کمی برای دیگران احترام و ارزش قائل شویم
 • یه آدم عادی IR ۱۱:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۹
  هم نون خ عالی بود هم گاندو(جواب آمریکایی)
  • امنه IR ۲۳:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۰
   3 3
   افرین گل گفتی دوتاش واقعا عالی بودن
 • علی IR ۱۲:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۹
  65 4
  اون کی بود که خو همه کار ها مثل شیر بود؟ مه‌لقااا خانم
 • بی نام IR ۱۳:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۹
  33 3
  جوونیاش خوشگل تر بوده ها بعدم آقای احمدی خیلی هم این برنامه خوب بود بی زحمت برین کارتونو بکنین کاری نداشته باشید
 • عباس IR ۱۴:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۹
  50 3
  شاد و عاقبت بخیر باشی خانم سپاه منصور(مه لقا خانم)
 • IR ۱۶:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۹
  33 1
  خدا حفظتون کنه بانو!
 • IR ۱۶:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۹
  30 1
  احسنت به این پشتکار
 • مجید ارتش سرخ IR ۱۶:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۹
  33 3
  درود بر سرکار خانم فریده سپاه منصور ، از صمیم قلبم شما و بازی شما رو ستایش میکنم
  • IR ۱۷:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۹
   25 0
   درود به شرفت مه لقا
 • محمود IR ۱۶:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۹
  46 3
  سلام . من تمام کارهای اقای اقاخانی را اگر چندین بار تکرار هم بشه باز هم طوری نگاه می کنم انگار برای اولین بار هست میبینم .
 • لنگی عزیز ۱۷:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۹
  38 14
  ای باریکلا
 • ناشناس IR ۱۷:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۹
  38 5
  چه زشته که بعضیا اماده هستن کسی حرف بزنه و شروع کنند به افترا و توهین.اعصابت خرده که میپری به مردم برو قرص بخور درمان شو عزیز من.چرا پاچه میگیری
 • فاعزه IR ۱۷:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۹
  3 12
  نه خوب نیست
 • IR ۱۸:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۹
  40 1
  ما که به آقای سعید آقا خانی افتخار می کنیم ، هم بازی هاش عالیه هم کارگردانیش ، نمونه آن چار دیواری که بارها دیدیم اما احساس نکردیم که تکراریه
 • میم GB ۱۸:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۹
  40 3
  حیف هز بازیگران قدیمی چه قدر ساده و زیباست نه جراحی زیبایی نه آرایش غلیظ خودش هست و خودش ان شا الله خانم سپاه منصور سالیان سال عمر کنن ودر عرصه سینما فعالیت داشته باشند.بازیگران امروزی آدم از قیافشون حالش به هم میخوره چهره مصنوعی و بی حجاب و خود نشان گر.
  • US ۲۱:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۹
   3 2
   خودنشان‌گر یعنی چی دقیقا؟ :) بعد بی‌حجاب؟! قطعا که تو سینما و تلویزیون و تئاتر نمی‌تونن بی‌حجاب باشن، اگه تو زندگی شخصی خودشون بی‌حجابن هم لازم نیست از من و شما کسب تکلیف کنن.
  • IR ۰۰:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۰
   4 1
   چرا همه چیز رو بیخود و بی‌جهت به هم وصل می‌کنید؟! تعریف‌تون از خانم سپاه‌منصور به‌جا ولی ربطش به بازیگرای به قول خودتون «چهره‌مصنوعی و بی‌حجاب و خودنشان‌گر» چی بود من که نفهمیدم والا!
 • مهدی IR ۱۸:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۹
  53 0
  من به داشتن همچین کارگردانی افتخارمیکنم وبایدگفت دمت گرم
  • IR ۱۰:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۰
   5 0
   واقعا دمش گرم. خندوندن مردم تو این شرایط که دلِ همه خونه، خیلی جیگر می‌خواد.
 • کیمیا رضایی IR ۲۰:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۹
  8 0
  من عاشق نون خ هستم ولی کژال و مه لقا خانم نیستن من از آقا سعید آقا خانی خواهش میکنم مه لقا خانم و کژال را بر گردان خواهش میکنم ممنون از بازی خیلی خودتون من عاشق نون خ هستم
 • ناشناس IR ۲۱:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۹
  9 2
  آقای احمدی شما که مردم رها کردیدوکاری به مشکلات ندارید همش به دنبال برجام نافرجام مملکت خراب کن بودید .باید از کارگردان نون خ نارحت باشید چون مشکلات مردم وبی توجهی شما ها را به تصویر کشید شاید شما خجالت بکشی دست از برجام وغرب بکشید وفکری به حال مردم بکنیدمال اینه که می سوزید بهترین سریال بوده است لعنت بر برجام نافرجام
 • IR ۲۱:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۹
  2 2
  این خانم کجا ۵۱ ساله هستن ایشون بیشتر از این سن دارن
  • IR ۰۰:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۱
   0 0
   ۵۱ سال بازیگر است نگفتند که سن ایشان ۵۱ سال است. متن را با دقت بخوانید سن ایشان ۷۴ سال ذکر گردیده است.
  • IR ۰۰:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۱
   0 0
   ایشون ۷۴ سال سن داره و ۵۱ ساله که کار صخره نوردی انجام میده
  • یویو IR ۱۱:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۱
   0 0
   ۵۱ سال کهنوردی کددی
 • IR ۲۳:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۹
  4 0
  دمت گرم بانوی دوست داشتنی..
 • Zeynab IR ۰۰:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۰
  1 0
  بینهایت دوستتون دارم خانم سپاه منصور و کارهای جناب آقا خانی همیشه لبخند رو ب لب من نشونده سپاس
 • IR ۰۱:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۰
  8 1
  برخی قسمت هاشو دیدم عالی بود . درود بر کرد و لر و ترک و..... که ایرانمان همه از ابن قومیت ها تشکیل شده چقدر خوب فرهنگ شان و غیرتشان را به دید گذاشت درود بر اقا خانی گل و مه لقاخانم عزیزم
 • IR ۰۱:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۰
  2 2
  از استخدامی های سهمیه داری؟
 • مریم IR ۰۲:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۰
  7 2
  واقعا متاسفم برای اون شخص بی ادب که به آقای سعید آقاخانی بی احترامی کرد واقعا چشم ندارید خنده مردم و موفقیت یه سری انسانهای خوب ببنید
 • ابراهزم US ۰۸:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۰
  2 0
  حالا هر چی بود برای مخاطب عالی بود
 • دنیا IR ۱۲:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۰
  1 0
  واقعا ۵۱سالش بیشتر بهش میخوره فکر میکردم ی ۷۰ سالشه
  • IR ۲۳:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۰
   0 0
   آره والا منم همین فکر میکردم
  • فانوس IR ۱۴:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۱
   0 0
   ایشون ۷۴سالشونه منظورشون از ۵۱سال صخره نوردی هم فعالیت در زمینه بازیگری هست نه ورزش صخره نوردی...
 • ایسان رجایی IR ۱۲:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۰
  8 1
  شمایی. که میگه با یه کارگردان بی سواد مثل سعید اقاخانی.. باید بهت بگم که همین اقا تونست حداقل 90 درصد مردم رو بخندونه. پس با این حساب شما داری حرف خیــــــــــــــــــــــــــــــلی مفتی می زنی. حرف که باد هوا نیست 😡🤬🤬🤬😏😏😏
 • فرزاد IR ۱۴:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۰
  7 1
  سعید آقاخانی قلب منه خصوصا که تو نون خ واقعا درخشید دمش گرم دمش گرم دمش گرم، کرد و کرد زبون را سربلند کرد
 • بتی IR ۱۷:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۰
  6 0
  سعید آقاخانی نمونه س.عالیه.همین که ۱۰ الی ۱۵ روز خنده رو رو لب مون نشوند این یعنی هنرمند واقعیه.ای باریکللاااااا
 • IR ۲۱:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۰
  1 0
  خانم سپاه منصور واقعابصورت طبیعی نقشون را بازی می کننند
 • سونیا IR ۲۳:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۰
  1 0
  تو اینجا کسی هست که کرد باش
 • ساسان IR ۰۰:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۱
  0 0
  الهی الهی 200ساله بشه خانم سپاه منصور من خیلی دوستش دارم لذت می برم از کاراش بازیگر توانمندی هستند ایشون خدا حفظش کنه
 • IR ۰۸:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۱
  1 0
  بازیگر بسیار توانمندی هستند . براشون سلامتی آرزو دارم .
 • ... IR ۱۶:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۱
  2 1
  هیچ فیلمی زیباتر از گاندو و نون خ و پایتخت نیست .
  • GB ۱۷:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۱
   1 0
   شب های برره هم خوب بود البته
  • IR ۱۸:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۱
   0 0
   اونام خوب بودن ولی نون خ یه چیز دیگه است بهترین فیلم هم شد
 • IR ۱۸:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۱
  0 1
  مه لقا خانم تا اخر با ما خواهد بود اسمی که قهرمان واسطوره شده
 • احمد IR ۲۳:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۱
  1 0
  هر نقشی را طوری بازی می‌کنم که انگار آخرین نقش زندگی‌ام است. با سلام و احترام : چه زیبا گفتی در این عمر کوتاه شاید فردایی نباشدنقش زندگی را خوب بازی کنیم و به عزیزانمون محبت و عشق هدیه کنیم.