آخرین اقدامات ستاد انتخابات استان تهران/ ۲۱ اردیبهشت زمان ثبت نام داوطلبان ریاست جمهوری

رئیس ستاد انتخابات استان تهران گفت: انتخابات شوراهای روستا از ۱۶ فروردین آغاز و تا ۲۲ فروردین ادامه داد که در ۴۲۴ روستا انتخابات برای شورای سه نفره برگزار می شود و ۱۰۵ روستا شورای ۵ نفر دارند که جمعا ۵۲۹ روستا دارای شورا می شوند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران؛ شکراله حسن بیگی در نخستین جلسه شورای اداری در سال ۱۴۰۰ با اشاره به اینکه اولویت اصلی و مهم وزارت کشور و استانداری برگزاری انتخابات در ۲۸ خردادماه است اظهار داشت: امسال در استان تهران چهار انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای شهر و روستا، میاندوره ای مجلس خبرگان و میاندوره ای مجلس برگزار می شود.

وی در مورد شعار این دوره انتخابات افزود: انتخابات ۱۴۰۰ در طراز جمهوری اسلامی ایران، قانونمندی، بی طرفی و مشارکت فراگیر شعار انتخابات ۱۴۰۰ است؛ از اینرو عمل به مر قانون در انتخابات اولویت دارد.

رئیس ستاد انتخابات استان تهران عنوان کرد: ثبت نام داوطلبان انتخابات شوراهای شهر از ۲۰ تا ۲۶ اسفند انجام شد که ۵۹۲۳ داوطلب برای ۴۸ شهر در استان تهران ثبت نام نهایی شدند؛ همچنین از ۸ تا ۱۴ فروردین ماه ۱۴۰۰ ثبت نام داوطلبان میاندوره ای مجلس انجام شد که ۵۹۷ نفر ثبت نام نهایی شدند.

حسن بیگی ادامه داد: در ۱۳ فروردین ثبت نام داوطلبان میاندوره ای مجلس خبرگان اغاز شده که تا ۱۹ فروردین ادامه داد و تا ساعت ۱۴ امروز ۲۹ داوطلب برای سه کرسی ثبت نامشان نهایی شده است؛ ثبت نام داوطلبان انتخابات شوراهای روستا نیز از ۱۶ فروردین آغاز و تا ۲۲ فروردین ادامه داد که در ۴۲۴ روستا انتخابات برای شورای سه نفره برگزار می شود و ۱۰۵ روستا شورای ۵ نفر دارند که جمعا ۵۲۹ روستا دارای شورا می شوند؛ این درحالی است که در حال حاضر ۴۸۰ روستا شورا دارند که با پیگیری استاندار تمامی روستاها دارای شرایط از شورا بهره مند می شوند و تاکنون ۱۰۶۹ داوطلب شوراهای روستا ثبت نامشان نهایی شد.

آخرین اقدامات ستاد انتخابات استان تهران/ ۲۱ اردیبهشت زمان ثبت نام داوطلبان ریاست جمهوری

وی با اشاره به اینکه ۲۱ اردیبهشت ثبت نام داوطلبان ریاست جمهوری انجام می شود گفت: بر اساس پیش بینی ۷ هزار و ۶۰۹ شعبه اخذ رای خواهیم داشت و طبق بررسی در روز ۲۸ خردادماه ۲۰۰ هزار نفر با ستاد استان تهران همکاری دارند.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران خاطرنشان کرد: مشارکت همیشه مهم است و مقام معظم رهبری بارها بر مشارکت حداکثری تاکید داشته و دارند؛ از اینرو کلیه دستگاه های اجرایی با ستاد انتخابات استان همراهی داشته باشند تا انتخابات خوبی برگزار کنیم.

حسن بیگی تاکید کرد: استمرا حضور میدانی مدیران در شهرستان ها و خودداری از تغییر مدیران شهرستانی برای جلوگیری از به وجود آمدن هرگونه شائبه در دستورکار قرار گیرد تا زمینه برای مشارکت حداکثری مردم فراهم شود.

27215

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1502531

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =