افزایش قیمت مسکن در سال جدید وجود ندارد

سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین گفت: افزایش قیمت مسکن در قزوین در سال جدید وجود ندارد و احتمال کاهش قیمت نیز است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ کیومرث فدائی‌فر، سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین بیان کرد: با توجه به افزایش پروانه های صادره از لحاظ تعداد و متراژ و کاهش پایان کار ساختمانی و کاهش نقل و انتقالات در سال۱۳۹۹ پیش بینی می‌شود در سال جدید عرضه مسکن بیشتر از گذشته باشد و بر این اساس امید است قیمت مسکن در قزوین کاهش پیدا کند.

او با بیان اینکه در سال گذشته صدور پروانه ساختمانی ۲۲درصد افزایش داشته است، گفت: این افزایش نشان از افزایش ساخت و ساز در شهر قزوین در سال گذشته است.

معاون شهردار قزوین ادامه داد: طبق بررسی های صورت گرفته در مناطق سه گانه شهرداری قزوین، تعداد دستور تهیه نقشه صادر شده در سال گذشته نزدیک به ۱۱درصد، مساحت پروانه های صادر ۳۵درصد و تعداد واحدهای احداثی ۲۹درصد در سال گذشته افزایش داشته است و از طرفی نیز صدور پایانکار ساختمانی ۱۸درصد و نقل و انتقالات نزدیک به ۹ درصد کاهش پیدا کرده است و این آمارهای افزایشی و کاهشی نشان از افزایش عرضه مسکن در سال ۱۴۰۰است.

او اظهار کرد: با توجه به آمار اعلام شده وضعیت ساخت و ساز در سال گذشته و سیاست های دولت در خصوص واحدهای خالی، عرضه مسکن بیشتر از گذشته است و در این شرایط احتمال وجود دارد قیمت آپارتمان در سال جدید افزایش نداشته باشد حتی شاهد کاهش قیمت هم باشیم.

فدائی فر در ادامه به افزایش تعداد دریافت گزارش های ناظر در سال گذشته اشاره و بیان کرد: در سال گذشته بیش از ۳۱درصد دریافت گزارش ناظر افزایش پیدا کرده است و این مهم در راستای الکترونیکی شدن ثبت گزارش ناظر می باشد که باعث شده گزارشات به موقع از سوی مهندسین ناظر ارسال شود و همچنین اجرای ضوابط فنی و شهرسازی و بهداشتی ساخت و سازها بهتر از گذشته باشد.

48

کد خبر 1502746

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =