راهبردهای مبارزه با موادمخدر باید به‌روز شود

استاندار قزوین گفت: مبارزه با موادمخدر پیچیده و چندوجهی است و باید راهبردهای مبارزه با این پدیده شوم به روز شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ هدایت الله جمالی پور، استاندارقزوین در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قزوین، گفت: پدیده موادمخدر، امروزه دامن گیر کل دنیا است و هرچقدر توسعه شتاب می گیرد معضلات آن نیز افزایش می یابد.

او اضافه کرد: تناسب میان توسعه و معضلات اجتماعی رو به جلو و پیش رونده است و در این شرایط باید برای پدیده مواد مخدر، تدبیر کرد که آگاه سازی یکی از راه های پیشگیری و مقابله با مواد مخدر است.

 جمالی پور با بیان اینکه در شورای مبارزه با مواد مخدر باید دنبال بهترین روش برای مقابله با پدیده مواد مخدر باشیم افزود: باید بر فرهنگ سازی، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی تمرکز کنیم.

استاندار قزوین بیان کرد: حجم تبادلات مالی مواد مخدر بسیار بالا است و منابع مالی گسترده ای را در اختیار قاچاقچیان قرار می دهد که همین امر، موجب می شود سوداگران مرگ، خطرات آن را به قیمت جان بپذیرند.

رئیس شورای مبارزه با مدار مخدر استان گفت: بر اثر تجارت مواد مخدر با مشکلات معیشتی، فقر و گسترش حاشیه نشینی در جامعه مواجه می شویم و باید با آسیب های اجتماعی متنوعی در جامعه مقابله کنیم.

جمالی پور گفت: ما باید عملکرد خود را در مقابله با مواد مخدر مثبت ارزیابی کنیم چون همین عملکرد بازدارنده بوده و با وضعیت اقتصادی و شرایط اجتماعی فعلی محقق شده است.

او اضافه کرد: امروز شرایط اقتصادی کشور می تواند فرصت هایی را برای شیوع مصرف این پدیده خانمان سوز فراهم کند در حالی که خیلی از خرده فروشان مواد مخدر شاید هیچ گاه نمی خواهند به این کار روی آورند اما شرایط اقتصادی، آنها را به این کار سوق داده است.

جمالی پور افزود: امروزه مواد مخدر علاوه بر ابزار کسب منافع اقتصادی ابزار جنگ نیز است و دشمنان می خواهند از طریق گسترش مصرف مواد مخدر با کشورها مقابله کرده و فرصت های توسعه را از آنها سلب کنند.

این مقام مسئول با بیان اینکه کشور ایران نسبت به کشورهای توسعه یافته در مقابله با مواد مخدر موفق عمل کرده است، اضافه کرد: کشورهایی که امروزه سرمایه های بزرگی در اختیار دارند آلودگی های زیادی از نظر مواد مخدر دارند و ده ها برابر کشور ما آلودگی و مساله پیدا کرده اند.

او افزود: قدرت مواد مخدر در آن کشورها بیشتر و اثرگذارتر از کشور ما است و کشور ایران با این همه مشکلات و تحریم ها در مقابله با مواد مخدر موفق عمل کرده است.

استاندار قزوین گفت:دشمنان در شرایط جنگ فرهنگی، اقتصادی و جنگ نرم تلاش کرده اند با استفاده از ابزار مواد مخدر به کشور ضربه بزنند و ما باید با نگاه منطقی به وضعیت کشور، عملکردهای خود را در حوزه مبارزه با مواد مخدر ارزیابی کنیم.

48

کد خبر 1502752

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =