تعطیلی اصناف در شهرستان البرز به مدت دو هفته

فرماندار شهرستان البرز در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا گفت: از فردا کلیه فعالیتهای جمعی، اجتماعی و گروهی و فعالیت صنوف به استثنا مشاغل گروه یک به مدت دو هفته تعطیل می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ محمدنصیری، فرماندار شهرستان البرز با اعلام این خبر گفت: با تغییر وضعیت شهرستان و استان به رنگ قرمز از فردا کلیه فعالیتهای جمعی، اجتماعی و گروهی و فعالیت صنوف به استثناء مشاغل گروه یک به مدت دو هفته تعطیل می‌شود.  

او گفت: نتیجه بی توجهی و سهل انگاری عده ای معدود ضربات سنگینی به سلامتی  مردم، کسبه و بازار وارد کرد.

نصیری افزود: هرکس بصورت غیر قانونی و برخلاف قوانین و مصوبات ستاد عمل کند به عنوان متهم مورد پیگرد قضایی قرار می گیرد.

او بیان کرد: خانواده هایی که اقدام به برپایی مراسم جشن و عروسی و عزا و ترحیم  در هرجا و مکان کنند به عنوان تهدیدکنندگان سلامت مردم تلقی و برخورد شدید می شود. 

فرماندار البرز از راه اندازی گشت کنترل و نظارت خبر داد و گفت :در ادارات دولتی و مراکز عمومی اگر رعایت پروتکل اجرا نشود با مدیران و کارکنان برخورد قانونی به عمل می‌آید. 

نصیری گفت: با بررسی های به عمل آمده و بازرسی‌های سرزده توسط شبکه بهداشت متاسفانه رعایت پروتکل های بهداشتی  توسط کارکنان و مراجعین در ادارات  و بانکها کاهش یافته و نگران کننده است و هشدار داده می‌شود در صورت مشاهده مجدد به فوریت برخورد می شود.

او همچنین گفت: ورود خودروهای غیر بومی به شهرستان ممنوع و در مبادی ورودی شهرها توسط پلیس جلوگیری و برگشت داده خواهد شد و جریمه یک میلیون تومانی به همراه دارد. 

فرماندار البرز همچنین بیان کرد: تردد خودروها بعد از ساعت ۲۲ ممنوع و توسط پلیس ۲۰۰هزار تومان جریمه می‌شوند.

48

کد خبر 1502754

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =