واقعیت‌های باورنکردنی درباره پول‌های رایج آمریکا

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: پول‌هایی که امروزه در سراسر جهان استفاده می‌شوند دارای رموز و داستان‌های مخفی هستند که در این گزارش به برخی از آن‌ها اشاره شده است.

پول‌های مورد استفاده در کشور آمریکا داستان‌های مخفی و رمزآلودی دارد. در این گزارش به بررسی و بازخوانی تاریخچه پول‌های رایج در آمریکا می‌پردازیم.

۱. اولین پنی (واحد خرد دلار) توسط بنجامین براکلین در سال ۱۷۸۷ در اقتصاد آمریکا پایه گذاری شد با این شعار که "در مورد کسب وکار خود بیشتر فکر کنید".

۲. در سال ۱۸۳۰ یک نوع پرنده خاص وارد ساختمان ضرابخانه ایالات متحده فیلادلفیا شد و کارکنان این ضرابخانه آن پرنده را به مدت شش سال یعنی تا سال ۱۸۳۶ در همان ساختمان نگه داری کردند. این گروه معتقد بودند که این پرنده برکت را برای اسکناس دلار به وجود آورده است. شاید عقاب چاپ شده روی اسکناس دلار از همین پرنده الهام گرفته شده باشد.

۳. چاپ یا ضرب یک پنی بیشتر از ارزش آن است. طبق آخرین اظهارات بانک‌های آمریکایی ضرب هر پنی حدود ۱.۷ پنی هزینه دارد.

۴. اسکناس کاغذی دلار اصلا کاغذ نیست و ۷۵ درصد از پنبه و ۲۵ درصد از کتان است. جالب است که بدانید سال‌ها قبل در ابتدا که اسکناس دلار با کتان تولید می‌شد، مردم پس از پاره شدن آن را با نخ و سوزن می‌دوختند.

واقعیت‌های باورنکردنی درباره پول‌های رایج آمریکا

۵. اسکناس ۱۰ دلاری کم عمرترین اسکناس دلار با عمر ۴.۵ سال و اسکناس ۱۰۰ دلاری با عمر ۱۵ سال مسن‌ترین اسکناس دلار است.

۶. بیش از یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون عدد اسکناس ۲ دلاری در اقتصاد و بانک‌های آمریکا در گردش است که خود یک رکورد برای این پول نسبتا بی‌ارزش محسوب می‌شود.

۷. در آمریکا روزانه از ۹ تن جوهر برای چاپ اسکناس استفاده می‌شد. روزانه در ضرابخانه اسکناس آمریکا حدود ۲۶ میلیون عدد اسکناس به ارزش ۹۷۴ میلیون دلار پول چاپ می‌شود که برای چاپ آن بیش از ۹ تن جوهر لازم است.

۸. با ارزش‌ترین اسکناس در آمریکا و جهان اسکناس‌های ۱۰۰ هزار دلاری بود که از دسامبر ۱۹۳۴ تا ژانویه ۱۹۳۵ بود برای معاملات بین بانک‌های فدرال رزرو و خزانه داری ایالات متحده استفاده می‌شدند.

۹. هر سکه دلار در آمریکا ۱۱۸ شعار در اطراف خود دارد که یکی از اصلی‌ترین راه‌های شناخت سکه تقلبی و اصلی است. در آمریکا سکه یک چهارم دلاری است ۱۱۹ شیار دارد.

۱۰. در سال ۱۸۶۵ در آمریکا یک گروه نیروی مخفی برای رصد پول‌های تقلبی وارد سطح شهر شدند چراکه در آن زمان بیش از یک سوم پول‌های موجود در آمریکا تقلبی بود.

۲۲۳۲۲۹

کد خبر 1502768

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =