برقراری هوای ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق پایتخت

ایسنا نوشت: بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران امروز (۲۰ فروردین ماه) کیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.

بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌ شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، صبح امروز (۲۰ فروردین ماه) در بیشتر مناطق پایتخت وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس برقرار خواهد بود که ناشی از عدم وزش باد و انباشت آلاینده‌ها طی ساعات گذشته است.

بر همین اساس در طول امروز (۲۰ فروردین ماه) با حاکمیت جو نسبتاً پایدار و عدم وزش باد مؤثر شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم نخواهد شد. با تداوم این وضعیت جوی تا اواخر وقت جمعه همراه با افزایش ترافیک برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق پیش‌بینی می‌شود. هرچند در ساعات پایانی جمعه بر تندی باد افزوده می‌شود و انتظار می‌رود تاحدودی سبب پراکندگی آلاینده‌ها شود.

در صبح روز شنبه (۲۱ فروردین ماه) با آغاز تردد خودروها و مقادیر ناچیز تندی باد انتظار می‌رود در مناطق پرتردد غلظت آلاینده‌ها افزایش یابد و کاهش کیفیت هوا را به‌دنبال داشته باشد. در طی روز عدم وزش باد مؤثر پراکندگی آلاینده‌ها را محدود خواهد کرد. با افزایش تدریجی تندی باد تا اواخر وقت شنبه، پراکندگی آلاینده‌ها و برقراری وضعیت قابل‌ قبول در بیشتر مناطق پایتخت دور از انتظار نخواهد بود.

میانگین کیفیت هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۱۴ و هوا در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس بود. این شاخص هم‌اکنون ۹۷ و کیفیت هوا در شرایط قابل قبول است.

۲۳۵۲۳۷

کد خبر 1502939

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =