ضرب الاجل کشاورزان برای پایان برداشت غیرمجاز از زاینده رود/امیدی نداریم

دبیر اجرایی صنف کشاورزی اصفهان از اعتراض کشاورزان در اردیبهشت ماه خبر داد و گفت: تا زمانی که مصوبات توسط دستگاه های مسئول اجرا نشود به اعتراض ادامه می دهیم.

اسفندیار امینی در گفت و گو با خبرنگار خبرآنلاین اظهار داشت: اخیرا خروجی سد زاینده رود به ۱۸ مترمکعب برثانیه افزایش یافته است که نشان دهنده این است که برداشت و پمپاژ بالادست و استان چهارمحال و بختیاری آغاز شده است.

وی افزود: قرار بود استانهای بهره بردار از زاینده رود برنامه ای مصوب کنند و برآن اساس سهم هر استان مشخص شود که متاسفانه استان چهارمحال و بختیاری بدون هماهنگی به برداشت از حوضه زاینده رود دست زدند و از سوی دیگر شرکت آب منطقه ای اصفهان به افزایش خروجی دست زد که همین به اعتراض کشاورزان اصفهان دامن زد.

دبیر اجرایی صنف کشاورزی اصفهان با بیان اینکه برگزاری آش نذری کشاورزان در روز جمعه در راستای اعلام حضور کشاورزان در اعتراض به برداشت از زاینده رود است، تصریح کرد: با ساماندهی کشاورزان شرق و غرب استان اصفهان در اردیبهشت ماه اعتراضی در خصوص پایان برداشت از زاینده رود انجام می گیرد.

وی اضافه کرد: قطعنامه ای هم توسط کشاورزان تهیه شده است و به تمام بهره برداران از حوضه زاینده رود ارسال شده است که از ابتدای اردیبهشت ماه شاهد اعتراض کشاورزان شرق و غرب استان اصفهان باشند.

امینی علت عدم حضور خود در جلسه اخیر کارگروه سازگاری با کم آبی استان اصفهان را توضیح داد و گفت: قرار بر این بود که جلسه ای با حضورشرکت آب منطقه ای، سازمان جهاد کشاورزی و صنف کشاورزی برگزار شود و ماحصل آن به تهران ارسال شده و پس از اعلام وزارت نیرو جلسه کارگروه سازگاری با کم آبی تشکیل شود که متاسفانه شرکت آب منطقه ای اصفهان جمع بندی اولیه جلسات را هم به تهران ارسال نکرده بود و با اعتراض استاندار این جمع بندی به تهران ارسال شده بود و مقرر شد پس از دریافت نتایج از تهران جلسه کارگروه سازگاری با کم آبی تشکیل شود که محقق نشد و من هم به نشانه اعتراض در این جلسه شرکت نکردم.

وی بیان داشت: جلسه مذکور در استانداری به کمیته تخصصی ذیل کارگروه سازگاری با کم آبی تغییر نام داد که باز هم بر نظر تهران تاکید شد که متاسفانه وزارت نیرو پاسخی نمی دهد و همین عامل تشدید تحرک کشاورزان در دریافت حقابه خود است.

احیای زاینده رود تنها درخواست کشاورزان و فعالان محیط زیست استان اصفهان است

دبیر اجرایی صنف کشاورزی اصفهان با تاکید بر اینکه احیاء زاینده رود تنها درخواست کشاورزان و فعالان محیط زیست استان اصفهان است، گفت: نیازی به حضور وزیر نیرو نیست بلکه اجرای مصوبات مورد تاکید جامعه کشاورزان استان اصفهان است.

وی اجرای مصوبات را به چهار جلسه شورای عالی آب مربوط به زاینده رود گریزی زد و گفت: اجرای جلسه دهم که برونداد آن مصوبات نه ماده ای بود و مصوبات جلسات سیزدهم و بیست و چهارم و چهلم خواسته ی کشاورزان استان اصفهان است.

48

کد خبر 1503080

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =