کاشت ایمپلنت بدون جراحی با لیزر و تحویل فوری

.

ایمپلنت فوری یکی از روش های درمانی مناسب برای جایگزینی دندان های از دست رفته می باشد. می توان با استفاده از کاشت دندان فوری به راحتی و در زمان کوتاهی، دندانی را جایگزین نمود. بسیاری از افراد که اقدام به استفاده از روش ایمپلنت فوری نموده اند، از نتیجه این عمل بسیار راضی هستند.

کاشت ایمپلنت بدون جراحی با لیزر و تحویل فوری

ایمپلنت بدون جراحی روش پانچی

کاشت دندان به روش پانچ: زمانیکه بیمار از بافت لثه و استخوان مناسبی برخوردار باشد، کاشت دندان توسط متخصص ایمپلنت بدون جراحی و با حداقل درد و خونریزی صورت می گیرد، بدین ترتیب به دلیل عدم آسیب رسانی به بافت اطراف ایمپلنت دندان، دندان کاشته شده سریعتر با استخوان جوش می خورد و زمان درمان به حداقل می رسد.

کاشت دندان بدون جراحی بسیار برای افراد دیابتی، سیگاری، افرادی که عرض و ارتفاع استخوانشان بسیار کم است، افرادی که نیاز به روکش فوری دارند و کسانی که ترس از جراحی دارند، مناسب می باشد. از مزایای کاشت دندان بدون جراحی می توان به مواردی همچون کاهش زمان کاشت دندان، کاهش درد، خونریزی و تورم بعد از کاشت دندان، جلوگیری از تحلیل استخوان بعد از کاشت دندان، حفظ لثه بین‌دندانی، زیبایی و ... می باشد. ایمپلنت دندان در مرکز تخصصی ایمپلنت دکتر سجودی با تکنیک های جدید و بازسازی های پیشرفته استخوان انجام می شود

ایمپلنت بدون جراحی روش لیزری

کاشت دندان به روش لیزر: یکی از کاربردهای لیزر درعصر حاضر، در کاشت دندان و ایمپلنت است. لیزر در کاشت دندان جهت کمک به جایگذاری ایمپلنت و ضد عفونی کردن سطح ایمپلنت دندان، فرم دهی بافت نرم و ... کاربرد دارد که این روش نیز چون بدون جراحی است، درد و خونریزی در آن بسیار کم است.

مزیت بزرگ دیگر جراحی ایمپلنت با لیزر این است که پروسه بهبود زخم را سرعت می بخشد. ما فقط بافت هدف را از بقیه بافت ها جدا می کنیم و به بافت های مجاور، آسیب غیر ضروری نمی زنیم. این مزیت، فرایند التیام زخم را بهبود می بخشد. جراحی لیزر به طور بسیار موثری، واکنش التهابی بافت را کاهش می دهد یا از آن جلوگیری می نماید.

همچنین ترشح آنزیم های بازدارنده فرایند التهابی را تقویت می کند. لیزر خواص ضد میکروبی هم دارد که مشکلات عفونت را بر طرف می نماید. در آخر لیزر سبب تحریک التیام بافت سخت و نرم می گردد. نتیجه نهایی این نوع جراحی، بهبود و التیام بهتر زخم نسبت به روش های قدیمی جراحی است. روش های قدیمی جراحی ایمپلنت این مزیت ها را ندارند.

کاشت ایمپلنت بدون جراحی با لیزر و تحویل فوری

آیا از لیزر می توان برای برداشتن آلوده اطراف ایمپلنت که دچار التهاب شده، استفاده کرد؟

پاسخ بلی است. این یکی از مهمترین مزیت ها و نقش های کاربرد لیزر در جراحی ایمپلنت لیزر است. انرژی لیزر خواص ضد میکروبی دارد که باکتری های آسیب رسان را از بین می برد. پس از برداشتن بافت آلوده اطراف ایمپلنت و تمیز کردن ناحیه مورد نظر، می توانیم التیام و بهبود بافت های سخت و نرم را با لیزر تحریک کنیم.

رفع عفونت و آلودگی محل ایمپلنت با لیزر

اولین مرحله در جراحی ایمپلنت آماده سازی مکان جراحی است. برای جلوگیری از آلودگی محل جراحی، متخصص ایمپلنت می تواند انواعی از دهان شویه های ضد میکروبی را استفاده کند. با این حال حذف آلودگی به کمک دهان شویه نسبی است، چرا که اولا طیف باکتری های دهان بسیار متنوع است و دهان شویه بر همه ی آنها تاثیر ندارد. ثانیة حذف ناحیه ای که با بزاق در طول جراحی آلوده شود عملا ممکن نمی باشد.

رفع عفونت  و قرار دهی ایمپلنت

لیزر یک راه حل مناسب برای حل این مشکل است. تمام لیزرها از بین برنده و کشنده باکتری هستند. می توان در عرض چند ثانیه ناحیه ی جراحی را اکسپوز کرد (کنار زد) این اثر عمیق است و ناحیه ایمپلنت استریل می شود. لیزرهای دیود ( Diode ) اگر در تماس فیزیکی با سطح قرار گیرند، می توانند منجر به حذف آلودگی شوند. البته این کار آرام و ظریف است و در صورت بزرگ بودن ناحیه قرار دهی ایمپلنت در استخوان، نیازمند صرف زمان زیادی است که باید با دقت و حوصله این کار انجام شود.

کاشت ایمپلنت بدون جراحی با لیزر و تحویل فوری

در مرکز ایمپلنت دکتر ابراهیم گل کاشت انواع ایمپلنت دندان همراه با تکنیک های مدرن جراحی از جمله ایمپلنت دیجیتال، ایمپلنت پانچی یا فلپ لس (Flapless)، کاشت دندان با لیزر، ایمپلنت یک روزه، ایمپلنت همزمان با بازسازی استخوان، ایمپلنت همزمان با سینوس لیفت و جراحی ایمپلنت با بارگذاری فوری (immediate load) با استفاده از جدیدترین تجهیزات دندانپزشکی و تکنولوژی روز دنیا توسط متخصص ایمپلنت انجام می‌گردد.

منبع سایت دکتر ابراهیم گل https://drebrahimgol.com

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های ۸۸۰۸۲۹۴۱ و  ۸۶۱۲۸۹۹۶ تماس بگیرید.


 

کد خبر 1503133