احتمال افزایش بیماران کرونایی در همدان به ۱۰۰۰ نفر در روز

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: حداکثر بیماران سرپایی مبتلا به ویروس کرونا در موج سوم حداکثر به ۳۰۰ نفر رسیده بود اما در موج چهارم این رقم ۲،۵ برابر افزایش یافته است و احتمال رسیدن به یک هزار نفر در روز متصور است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان همدان ؛ دکتر رشید حیدری مقدم با بیان اینکه هم اینک ۹۷۱ بیمار مثبت مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان های این استان بستری هستند گفت: ۷۷۷ بیمار سرپایی مبتلا به کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته شناسایی شدند. 

رئیس علوم پزشکی همدان روز شنبه در ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا یادآور شد: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۹۴ بیمار در بیمارستان های این استان بستری شدند.
  
وی با اشاره به اینکه ۹۷ بیمار در ۲۴ ساعت گذشته از بیمارستان های استان ترخیص شدند، افزود: شاخص سرایت پذیری ویروس کرونا پیش از این به کمتر از یک تقلیل یافته بود اما هم اینک در رشدی بی سابقه به ۱.۶۲ رسیده است.

حیدری مقدم خاطرنشان کرد: عامل ابتلای ۹۸ درصد افراد به کرونا حضور در تجمع ها است یعنی ۴۲ درصد موارد بستری در بیمارستان ها به علت شرکت در عروسی و عزا و ۶۲ درصد به علت تماس های درون خانگی بوده است.

وی اظهار داشت: در یک هفته گذشته متصدیان ۹۲۰ واحد و اماکن عمومی به علت رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی به دستگاه قضایی معرفی و ۳۸ واحد پلمب شده است. 

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان خواستار کنترل ورودی پارک ها و فضای سبز شد و تصریح کرد: رعایت شیوه نامه های بهداشتی به ویژه زدن ماسک توسط اصناف ضعیف شده است که باید تقویت شود.

حیدری مقدم همچنین خواستار تعطیلی روز بازارها و جلوگیری از تجمع خودرو در شهر خودرو شد چرا که با وجود بسته بودن شهر خودرو تجمع رانندگان برای خرید و فروش وسیله نقلیه در این محل زیاد است. 

وی متذکر شد: دستگاه اجرایی نسبت به رعایت مصوبه ستاد کرونا و طرح هوشمندی مدیریت کرونا درباره نحوه حضور کارکنان در شرایط قرمز و نارنجی کرونایی در محل کار، اقدام لازم را انجام دهند.

48

کد خبر 1503372

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =