بازماندن هزاران دانش‌آموز ابتدایی در آذربایجان‌غربی از تحصیل

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی گفت: ۱۱۷۹ دانش آموز ابتدایی امسال در استان از تحصیل بازماندند.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، مهین منافی مدیرکل آموزش و پرورش استان در تشریح این خبر گفت: ۶ هزار و ۴۲۵ دانش آموز در مقطع اول متوسطه در استان ترک تحصیل کرده و بیشترین آمار دانش آموزان ترک تحصیل کننده مربوط به ناحیه ۲ ارومیه با ۲۱۰ دانش آموز ابتدایی است.

وی اضافه کرد: در مقطع دوم متوسطه نیز ۱۰ هزار و ۷۱۹ دانش آموز در سال تحصیلی جاری از ادامه تحصیل بازمانده‌ و در دوره اول متوسطه بیشترین تعداد بازمانده از تحصیل در شهرستان خوی با ۱۰۱۰ نفر و در دوره دوم متوسطه بیشترین تعداد بازمانده از تحصیل در ناحیه یک ارومیه با ۱۶۳۷ نفر است.

مدیر آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی مهمترین علل ترک تحصیل دانش آموزان استان را شیوع بیماری کرونا، مسائل فرهنگی، اقتصادی، فقر، باور غلط والدین برای ازدواج زودهنگام دختران و دور بودن مدرسه از خانه عنوان کرد.

وی در خصوص جذب دانش آموزان بازمانده از تحصیل عنوان کرد: در سال تحصیلی جاری ۴۶۵ نفر در دوره ابتدایی، ۵۲۴ نفر در دوره اول متوسطه و سه هزار و ۳۸۲ نفر در دوره دوم متوسطه جذب شده است.

منافی با بیان اینکه در سال تحصیلی جاری ۶۲۵ هزار و ۵۵۰ دانش آموز در ۵۰۸۹ مدرسه استان آذربایجان غربی مشغول تحصیل هستند، افزود: ۱۸۰ هزار نفر از دانش آموزان استان در ۳۱۳۴ مدرسه روستایی و ۴۴۵ هزار نفر نیز در ۱۹۵۵ مدرسه شهری مشغول تحصیل هستند.

وی ادامه داد: ۳۶۳ هزار نفر از دانش آموزان استان در مقطع ابتدایی مشغول تحصیل هستند که از این تعداد ۲۹۶ هزار نفر (۸۳ درصد) از طریق شبکه شاد، ۲۱ هزار و ۸۵۷ نفر به صورت حضوری در مناطق عشایری و روستایی و ۵۸ هزار نفر از طریق بسته‌های آموزشی تحت پوشش قرار گرفته اند.

48

کد خبر 1503388

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =