کرونا دراستان چهارمحال وبختیاری همچنان  قربانی می گیرد

متاسفانه طی ٢۴ ساعت گذشته ۳ مورد جدید فوتی ناشی از ابتلا به بیماری کووید_١٩ در استان گزارش شد و مجموع فوتی های ناشی از ابتلا به این بیماری در چهارمحال و بختیاری ٨٣۳ نفر است.

به گزارش خبرآنلاین از چهارمحال : رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت : طی ۲۴ساعت گذشته ۷۹۸ بیمار با علایم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی و بیمارستانی استان مراجعه داشته اند که از این تعداد ۸۸ بیمار با علایم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده‌اند.

دکتر مجید شیرانی افزود: طی ٢۴ ساعت گذشته نتیجه تست ۲۴۱ نفر از مراجعه کنندگان در بخش سرپایی و ۶۰ نفر از بستری شدگان مشکوک به کووید_١٩ در مراکز  بیمارستانی استان، مثبت قطعی اعلام شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت : هم اکنون ٣۷۹ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ۳۱۲ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تایید بیماریشان هستند.

وی با اظهار تاسف گفت:  طی ٢۴ ساعت گذشته ۳ مورد جدید فوتی ناشی از ابتلا به بیماری کووید_١٩ در استان گزارش شد و مجموع فوتی های ناشی از ابتلا به این بیماری در چهارمحال و بختیاری  ٨٣۳ نفر است.

به گفته شیرانی:  هم اکنون ۴۱ بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند.

گفتنی است ، نکته حائز اهمیت در استفاده از ماسک، استفاده صحیح و رعایت اصول استفاده از آن می باشد که بارها در کلیپ های آموزشی به آن اشاره شده است.

 یکی از ساده ترین، عملی ترین و موثرترین راه مقابله کرونا استفاده همگانی از ماسک است و نوع آن در درجه دوم اهمیت قرار دارد. 

همچنان توجه به سه نکته رعایت بهداشت دست ها، تنفس و رعایت فاصله اجتماعی موثر ترین راه مقابله با بیماری کووید_۱۹ محسوب می شود.

 با توجه به ضرورت استفاده از ماسک، زدن ماسک نشانه شخصیت، اعتماد به نفس و مسئولیت پذیری و عدم استفاده از آن نشانه عدم پایبندی به تعهدات اجتماعی است.

48

کد خبر 1503389

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =