نیاز حیاتی واحدهای صنعتی فارس به آب؛ پساب فاضلاب‌ها در اختیار نواحی صنعتی قرار گیرد

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس بر لزوم تامین آب در نواحی و شهرک‌های صنعتی استان و بازنگری نیاز آبی بخش صنایع و راهکارهای تامین آب تاکید کرد.

به گزارش خبرآنلاین از فارس :  احد فتوحی  نمک‌زدایی و انتقال آب خلیج فارس به استان با حضور معاون وزیر صمت، اعضای مجمع نمایندگان استان فارس و جمعی از سرمایه‌گذاران و صنعتگران با اشاره بر ضرورت تامین آب مورد نیاز نواحی و شهرک‌های صنعتی استان، اظهار داشت: یکی از اساسی‌ترین زیرساخت شهرک‌های صنعتی مسئله آب است.

وی افزود: شهرک‌های صنعتی فارس از ابتدایی‌ترین نقطه تا ایزدخواست که انتهای فارس است به هزار کیلومتر رسیده که تمامی این نواحی و واحدها آب‌بر هستند و نیاز مبرم به آب دارند و قبلا اعلام کرده بودیم که مجوز را بر اساس نیاز شهرک‌های صنعتی تمدید کنند.

فتوحی از خرید آب از تصفیه‌خانه شیراز برای شهرک صنعتی شیراز خبر داد و گفت: زیرساخت شهرک‌ها مهیاست و عمده مشکلات واحدهای صنعتی مستقر در شهرک صنعتی کمبود آب است که باید هرچه سریعتر این مشکل برطرف شود تا استان جهش خود را در زمینه صنعت بیش از بیش طی کند.

علی بوستانی مدیر عامل شرکت آبفا استان فارس نیز بیان کرد: در استان فارس بالغ بر یک میلیون و ۱۰۰ هزار مشترک با جمعیتی بالغ بر ۳.۲ دهم میلیون نفر از نعمت آب شرب در شهر و روستاها برخوردار هستند.

وی افزود: متاسفانه روند خشکسالی در استان فارس باعث شده در کشور عمیق‌ترین چاه‌های آب شرب را داشته باشیم که متاسفانه در شهرستان‌های جهرم و لامرد عمق چاه‌ها به بالای ۵۰۰ متر رسیده است.

بوستانی بیان کرد: در منطقه دهنو در استان فارس چاه آب ۶۱۰ متری را حفر کردیم که در اثر بحران خشکسالی طی ۱۱ سال گذشته در حوزه روستایی بیش از ۹ هزار لیتر بر ثانیه و در حوزه شهری بیش از ۷ هزار لیتر بر ثانیه افت فعلی تامین منابع استان بوده که حکایت از شرایط و روند حاد در بحث کمیت و کیفیت دارد.

مدیر عامل شرکت آبفا استان فارس ادامه داد: در بخش آب، طرح جامع آب شرب روستاها و شهرهای استان فارس را داریم که کاملا منابع آب استان احصاء شده است که در حوزه فاضلاب بیش از ۶ شهر استان بیش از ۱۴۳ میلیون یورو اعتبار مصوب دارد و ۶ شهر دیگر را از محل اعتبار داخلی تامین کنیم که همه این شهرها در سال ۱۴۰۰ هدفگذاری شده است و این آمادگی را داریم در این شهرها آب مورد نیاز صنعت را از محل پساب‌ها تامین کنیم.

48

کد خبر 1503421

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =