وضعیت قرمز، پذیرش دانشجو در دانشگاه تهران را متوقف کرد/ ۴۰ تا ۵۰ درصد دانشجویان از شهرهایشان برگشته‌اند

ایلنا نوشت: معاون آموزشی دانشگاه تهران با اشاره به عدم پذیرش دانشجو به این دانشگاه به دلیل وضعیت قرمز شهر گفت: این شرایط در حالی است که تا هفته گذشته حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد دانشجویان به دانشگاه تهران برگشته بودند و حدود هزار نفر ساکن در خوابگاه‌ها داشتیم.

حسین حسینی، معاون آموزشی دانشگاه تهران، درباره وضعیت کلاس‌‍‌های حضوری دانشجویان تحصیلات تکمیلی با توجه به شرایط قرمز استان تهران و بازگشت دانشجویان از شهرستان‌هایشان بیان کرد: در حال حاضر تعدادی از دانشجویان ما از شهرهای خود بازگشته‌اند، اما برخی هم هستند که همچنان در شهرهایشان مانده‌اند و مراجعه نکردند. 

وی ادامه داد: تا هفته گذشته حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد دانشجویان به دانشگاه تهران برگشته بودند و حدود هزار نفر ساکن در خوابگاه‌ها داشتیم، اما با توجه به شرایطی که پیش آمده بحث رفت و آمدها و ورود به دانشگاه با چالش رو به رو شده و معاونت دانشجویی دانشگاه قطعا بیانیه یا اطلاعیه‌ای در این زمینه صادر خواهد کرد. 

معاون آموزشی دانشگاه تهران درباره‌ عدم پذیرش دانشجو با توجه به شرایط قرمز تهران افزود: تا اطلاع ثانوی با وضعیتی که برای استان تهران به وجود آمده، تا مدتی شرایط پذیرش در درون دانشگاه را نداریم و باید منتظر فرصتی باشیم که وضع مناسب‌تر شود. 

حسینی در خصوص اینکه قرار بود جمع بیشتری از دانشجویان پذیرش شوند، توضیح داد: ما برنامه ریزی کرده بودیم، در نیم سال جاری جمع بزرگ‌تری از دانشجویان را به صورت حضوری برای دروس عملی پذیرش کنیم، اما با شرایطی که اکنون پیش آمده این برنامه‌ریزی به آینده موکول می‌شود. 

وی با اشاره به جبران آموزش دروس عملی در ترم تابستان گفت:  ترم دوم از نظر ارائه دروس عملی زمانش موسع‌تر است و با توجه به اینکه ما بازه زمانی تابستان را داریم که فرصت مناسبی است، می‌توان درس‌ها ناتمام اعلام کرد و برگزاری آن‌ها را در تابستان ادامه داد. با وضع موجود پذیرش دانشجو در دانشگاه متوقف شده است. 

حسینی درباره رویه ارائه پایان نامه‌ها و رساله‌های دکتری در این بازه زمانی بیان کرد: برای حوزه‌های علوم انسانی ملاحظاتی وجود دارد، ولی در حوزه علوم تجربی ملاحظات ما جدی‌تر است. ضمن اینکه حضور دانشجو در آزمایشگاه و تمام وقت بودنشان مساله مهمی است. 

معاون آموزشی دانشگاه تهران در پایان اظهار داشت: دانشگاه‌ها تلاش کردند، بخشی از این مشکلات را با همه محدودیت‌هایی که وجود دارد به صورت فشرده با حضور دانشجویان حل و فصل کند و شرایطی فراهم شود تا با رعایت پروتکل‌ها و موازین بهداشتی دانشجویان بتوانند از امکانات استفاده کنند. اما در حال حاضر این وضعیت به دلیل شرایط موجود است و قطعا تاثیر منفی خود را خواهد داشت، اما امیدواریم که این زمان خیلی طولانی نشود.

۴۷۲۳۷

کد خبر 1503593

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =