هشدار آمریکا به چین/بلینکن:متعهد به دفاع از تایوان هستیم

فارس نوشت:وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه با یکی از شبکه‌های خبری این کشور با هشدار به پکن گفت که ایالات متحده متعهد به دفاع از تایوان است.

 وزیر امور خارجه ایالات متحده به چین در مورد هرگونه حمله محتمل به تایوان هشدار داد.

«آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا غروب یکشنبه به وقت تهران در مصاحبه ای با شبکه خبری «ان بی سی نیوز» در مورد تنش ناشی از آنچه که وی اقدامهای تهاجمی چینی‌ها در تنگه تایوان خواند، ابراز نگرانی کرد و گفت که ایالات متحده به تعهدات خود برای اطمینان از دفاع از جزیره تایوان پایبند است.

بلینکن گفت: «این یک اشتباه جدی است که کسی بخواهد با وضع موجود را تغییردهد.»

وزیر خارجه آمریکا همچنین هرگونه گمانه زنی درباره تحریم بازی‌های المپیک زمستانی سال آینده در چین با حربه حقوق بشر علیه چین را رد کرد و گفت، بحث در این زمینه خیلی زود است.بلینکن از رایزنی با متحدان و شرکای آمریکا در زمینه چین اشاره کرد.

وزارت امور خارجه چین چهارشنبه گذشته تلاش آمریکا برای سیاسی کردن بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ را محکوم کرد.  «ژائو لیجیان» سخنگوی دستگاه دیپلماسی چین ضمن تکذیب ادعاهای حقوق بشری آمریکا، درخصوص «پاسخ قاطع چین» به تحریم بازی‌های المپیک زمستانی چین از سوی آمریکا و متحدانش هشدار داد.

لیجیان در ادامه گفت: «سیاسی کردن ورزش به روح منشور المپیک و منافع ورزشکاران تمام کشورها لطمه وارد می‌کند. جامعه جهانی و کمیته المپیک ایالات متحده چنین اقدامی را نخواهد پذیرفت.»

311311

کد خبر 1503863

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =