انتقال ۴۷ مسافر مشکوک به کرونا به قرنطینه در طرح مراقبت بهداشتی و پایش مرزها

ایلنا نوشت: رییس سازمان امداد و نجات از انتقال ۴۷ مسافر مشکوک به کرونا به قرنطینه از ابتدای طرح مراقبت بهداشتی مسافران در مرزها تا به امروز خبر داد.

مهدی ولیپور، رییس سازمان امداد و نجات درباره اقدامات جمعیت هلال احمر در طرح مراقبت بهداشتی از مسافران ورودی به کشور از مرزهای هوایی، زمینی و دریایی، گفت:‌ با تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا، کنترل بهداشتی مسافران ورودی به کشور از ۲۶ مرز رسمی هوایی، زمینی و دریایی در ۱۶ استان برعهده جمعیت هلال احمر قرار گرفته و این طرح در همکاری با وزارت بهداشت اجرا شده است.

وی با بیان اینکه ۴۳۱ نفر از نیروهای آموزش دیده و عملیاتی جمعیت هلال احمر از سازمان‌ امداد ونجات و ... از تاریخ ۲۰ اسفند در این طرح حضور دارند، ادامه داد: براساس آخرین گزارش‌ها تا صبح امروز وضعیت سلامتی از ۱۴۶ هزار و ۱۷۷ نفر از مسافران ورودی به کشور را در ۲۸ پایانه زمینی، هوایی و دریایی مورد بررسی قرار گرفته است. 

رییس سازمان امداد و نجات با بیان اینکه از موارد مشکوک، تست سریع کرونا و PCR نیز اخذ شده است، اظهار کرد:‌ تا کنون ۲۴هزار و ۳۷۴ تست فوری کرونا و ۷۴۱۴ تست PCR از افراد مشکوک اخذ شده و ۴۷ تن نیز از زمان آغاز طرح تا کنون به قرنطینه موقت منتقل شده‌اند. 

۲۳۵۲۳۷

کد خبر 1504066

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =