۰ نفر
۲۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۰
کرملین به گزارش نیویورک تایمز اعتراض کرد

ایسنا نوشت:سخنگوی کرملین امروز (دوشنبه) از اظهارنظر درباره یک گزارش اخیر نیویورک تایمز درباره ادعای پنهانکاری روسیه درباره تلفاتش از بابت همه گیری کووید-۱۹ خودداری کرده و گفت، از معیارهایی که این نشریه بر مبنایشان چنین فرضیه هایی را مطرح کرده بی اطلاع است.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، این روزنامه برجسته آمریکایی روز شنبه یک مطلب تحلیلی طولانی منتشر کرد که در آن نویسنده ادعا کرد که میزان تلفات روسیه در طی دوران همه گیری بیماری خیلی بیشتر از آن چیزی بوده که به طور رسمی فاش شده و حتی از تلفات آمریکا و اکثر کشورهای اروپایی بیشتر بوده است.

به نوشته این روزنامه، روسیه تا میزان ۳۰۰ هزار تن تلفات را کمتر شمارش کرده است. این روزنامه از داده های مربوط به سازمان فدرال آمارهای دولتی روسیه (Rosstat) در قبال تلفات بیشتر مربوط به ماه های آوریل تا دسامبر ۲۰۲۰ معادل ۳۶۲۳۰۲ مورد مرگ استفاده کرده و این رقم را با آمارهای کشورهای دیگر مقایسه کرد.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین در گفتگو با خبرنگاران در پاسخ به درخواست برای اظهارنظر درباره مقاله نیویورک تایمز با در نظر گرفتن اظهارات ولادیمیر پوتین درباره توانایی روسیه برای مدیریت بهتر همه گیری بیماری نسبت به کشورهای دیگر گفت: من نمی توانم بگویم چرا آنها به آمارهای Rosstat استناد می کنند در حالی که سازمان Rosstat به ما داده هایی درباره آمریکا و کشورهای دیگر نمی دهد. بنا براین چنانچه صادق باشیم، من درباره هیچ چیز بدون دانستن پایه و اساس معیارهای این روزنامه برای گرفتن چنین نتایجی اظهار نظر نمی کنم.

آمار رسمی تلفات مربوط به کووید-۱۹ در روسیه ۱۰۳۲۶۳ تن بوده است. این کشور در رده بندی موارد ابتلای به کووید-۱۹ در جهان با ۴.۶ میلیون مورد در جایگاه پنجم بعد از آمریکا، هند، برزیل و فرانسه قرار دارد.

311311

کد خبر 1504144

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =