طرح ویژه نظارتی ماه رمضان در لرستان آغاز شد / نظارت ۳۰ اکیپ بازرسی در بازار

رییس سازمان صنعت و معدن و تجارت استان لرستان از آغاز طرح نظارتی ویژه ماه رمضان در استان خبر داد .

به گزارش خبرآنلاین لرستان،  مهندس بهزاد منصوری امروز سه شنبه ۲۴ فروردین در گفتگوی خبری گفت: با توجه به فرارسیدن ماه مهمانی خدا تقاضای مردم برای تامین مایحتاج مرتبط با این ایام از جمله شکر، روغن، برنج، خرما، لبنیات، اقلام پروتئینی و شیرینی های پرمصرف و... افزایش می یابد لذا تامین و نظارت بر این کالاها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی ادامه داد: به همین منظور ۳۰ اکیپ متشکل از بازرسین سازمان صمت، اتاق اصناف بسیج مردمی بر بازار نظارت خواهند داشت.
منصوری با اشاره به اینکه در طرح ویژه نظارتی ماه مبارک رمضان بازرسی در دو نوبت صبح و بعد از ظهر انجام خواهد گرفت تاکید کرد: به منظور جلوگیری از تضییع حقوق مصرف کنندگان و عدم افزایش قیمت کالاهای مصرفی مرتبط با این ایام و همچنین جلوگیری از از سوء استفاده افراد سودجو احراز هرگونه تخلف صنفی منجر به تشکیل پرونده شده و بلافاصله جهت صدور رای به تعزیرات حکومتی ارسال خواهد شد.

وی در خصوص چگونگی تأمین کالاهای اساسی ماه مبارک رمضان ۱۴۰۰ با بیان اینکه هر ساله ستاد تنظیم بازار در این ایام سهمیه هایی از کالاهای اساسی به استان‌های مختلف اختصاص می‌دهد افزود: این اقدام در سال جاری نیز انجام شده و خوشبختانه با پیگیری‌های سازمان صمت استان سهمیه اختصاصی به لرستان جوابگوی نیاز است.
 وی ادامه داد: امسال برای جلوگیری از کمبود شکر ۶۰۰ تن برای خانوار با قیمت ۸ هزار و ۷۰۰ تومان  در نظر گرفته شده است.

 بهزاد منصوری با اشاره به اینکه برای ماه مبارک رمضان ۶۰۰ تن برنج هندی با قیمت هر کیلو ۱۸,۵۰۰ و برنج تایلندی با قیمت ۱۲۵۰۰ تومان به لرستان اختصاص یافته است تصریح کرد: همچنین ۶۰ تن گوشت با کیفیت با قیمت ۸۰ هزار تومان نیز به لرستان اختصاص داده شده است.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان لرستان در پایان از مردم درخواست کرد در صورت مشاهده هرگونه تخلف اعم از گرانفروشی، کم‌فروشی، و احتکار خصوصاً کالاهای اساسی، عدم درج قیمت و... مراتب را با شماره تلفن ۱۲۴ در میان بگذارند.

۴۶

کد خبر 1504349

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =