وزیر نیرو: راه اندازی سدهای لاستیکی، راهکار ضروری حل مشکل آبی / همکاری بخش خصوصی در شیرین کردن آب

وزیر نیرو گفت: تا پایان دولت دوازدهم ۱۷۳ روستا به آب شیرین دسترسی پیدا می کنند.

به گزارش خبرآنلاین، رضا اردکانیان در مراسم افتتاح طرح‌های صنعت آب و برق در ۳ استان خوزستان، سیستان و بلوچستان و مازندران در قالب دومین هفته از پویش# هرهفته-الف-ب-ایران با ۵۱۴.۵ میلیارد تومان سرمایه گذاری اظهار کرد: اگر بارش‌ها مناسب باشد، امیدوارم با مصرف آب درست قدردان این نعمت باشیم و در روزهای باقیمانده بهار شاهد تحول در این زمینه باشیم.

وزیر نیرو با اشاره به راه اندازی سدهای لاستیکی در کشور گفت: راه اندازی سدهای لاستیکی در کشور برای حل مشکل آبی ضروری است.

وی گفت: امروزه یکی از شیوه‌های ساخت و ساز در امر سد سازی، سدهای لاستیکی است که این خود می‌تواند در گردشگری، ورود آب شور دریا و باز چرخه آب در اراضی کشاورزی بسیار مهم باشد.

وی با بیان اینکه طرح های آب و برق بدون همکاری همه دستگاه‌های مربوطه به ثمر نمی‌رسد، به طرح‌هایی که در سیستان و بلوچستان به افتتاح می‌رسند اشاره کرد و ‌افزود: این استان به دلیل پهناوری و پراکنده بودن نقاط جمعیتی به لحاظ شرایط تامین آب و برق متفاوت است و سرمایه گذاری و همکاری بیشتری را می‌طلبد.

وزیر نیرو همکاری بخش خصوصی در شیرین کردن آب را مورد اشاره قرار داد و گفت: تا پایان دولت دوازدهم ۱۷۳ روستا به آب شیرین دسترسی پیدا خواهند کرد. 

وی با بیان اینکه تامین آب روستایی حائز اهمیت است، خاطرنشان کرد: سال گذشته موفق شدیم ۱۶۵۰ روستا به آب سالم و پایدار متصل شود، امسال هم تا پایان فروردین برنامه‌ها اعلام خواهد شد.

گفتنی است در دومین هفته مرحله سوم پویش #هرهفته الف_ب-ایران، امروز (سه‌شنبه، ۲۴ فروردین) ۶ پروژه صنعت آب و برق به ارزش ۵۱۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در سه استان خوزستان، سیستان و بلوچستان و مازندران افتتاح شد.

از ۶ پروژه افتتاحی در این سه استان، سه پروژه برای خوزستان، ۲ پروژه سهم استان سیستان و بلوچستان و یک پروژه نیز در استان مازندران به‌صورت ویدئوکنفرانسی به بهره‌برداری رسید.

سه پروژه آماده افتتاح صنعت برق در استان خوزستان شامل «فاز نخست پست ۱۳۲.۳۳ کیلوولت سردشت و خط ارتباطی آن»، «پست ۱۳۲ کیلوولت GIS بیدبلند و خطوط ارتباطی آن» و «پست ۱۳۲ کیلوولت پاک چوب و خط ارتباطی آن» است که در شهرستان‌های دزفول، ماهشهر و شوش با هدف افزایش قابلیت اطمینان شبکه، افزایش قدرت مانور و ایجاد رضایت عمومی افتتاح  شد.

 پروژه‌های «فاز چهارم آب شیرین‌کن زاهدان» و «آب‌رسانی به ۲۰ روستا» برای تامین آب پایدار و سالم پنج هزار و ۱۸ نفر جمعیت تحت پوشش در ۲ شهرستان تفتان و زاهدان، ۲ پروژه در استان سیستان و بلوچستان افتتاح شد.

«سد لاستیکی لاریم» با حجم مخزن یک میلیون مترمکعب و ۴۰ هکتار وسعت دریاچه، تنها پروژه افتتاحی در استان مازندران است.

223224

کد خبر 1504370

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =