حذف تدریجی دفترچه‌های بیمه سلامت در اصفهان

مدیرکل بیمه سلامت استان اصفهان گفت: به منظور تحقق اهداف دولت الکترونیک و تسهیل ارائه خدمات درمانی به مردم، طرح ملی نسخه الکترونیک و کاهش تدریجی کاربرد دفترچه بیمه در دستور کار این اداره کل قرار گرفته است.

حسین بانک در گفت وگو با خبرنگار خبرآنلاین با بیان این مطلب اظهار داشت:  با جایگزینی ابزارهای الکترونیکی، برنامه کاهش کاربرد و حذف تدریجی دفترچه‌بیمه از ابتدای اردیبهشت ماه جاری اجرا می‌شود.

وی افزود: با ارائه آموزش به مراکز تشخیصی درمانی طرف قرارداد، فراهم شدن زیرساخت لازم و اجرای نسخه الکترونیک، از ابتدای اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰  چاپ دفاتر بیمه سلامت همگانی رایگان حذف شده و این دسته از  بیمه شدگان می‌توانند تمام خدمات درمانی خود را با ارائه کد ملی به صورت الکترونیک در بخش های درمانی دولتی دانشگاهی دریافت کنند.

وی افزود: در همین راستا دفاتر بیمه روستاییان و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت از خردادماه و دفاتر سایر بیمه‌شدگان شامل کارمندان دولت، سایر اقشار و بیماران خاص ایرانیان از تیرماه جاری چاپ نمی‌شود.

 مدیرکل بیمه سلامت استان اصفهان تصریح کرد:  در صورتی که به هر دلیلی امکان نسخه نویسی الکترونیک در مراکز فراهم نباشد، پزشکان می‌توانند تا اطلاع ثانوی بیمه‌شدگان فاقد دفترچه را با سربرگ مرکز تجویز کرده و داروخانه ها و مراکز پاراکلینیک مجاز به پذیرش بیمار و ارائه خدمت با سربرگ به بیمه‌شدگان هستند.

وی گفت: با توجه به استمرار شیوع ویروس کرونا و الزام کاهش مراجعه بیمه شدگان به دفاتر پیشخوان دفاتر بیمه‌ای صندوق‌های کارکنان دولت، روستاییان، سلامت همگانی و بیماران خاص ایرانیان به صورت سیستمی تا پایان شهریور ۱۴۰۰ تمدید شد و بیمه‌شدگان جهت اطمینان از اعتبار دفاتر خود می توانند با کد دستوری#۱۶۶۶* اعتبار جدید دفترچه بیمه خود را مشاهده کنند.

48 

کد خبر 1504379

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =