اجرای پروتکل‌های بهداشتی در حرم مطهر رضوی تشدید می‌شود

همزمان با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و با توجه به قرمز شدن وضعیت کرونایی شهر مشهد، آستان قدس رضوی برای ایجاد فضای مناسب زیارت، پروتکل های بهداشتی مقابله با این بیماری را تشدید و نظارت ها را تقویت می کند.

به گزارش خبرآنلاین از خراسان رضوی : امین بهنام اظهار داشت: با توجه به اینکه در آستانه ماه مبارک رمضان قرار گرفته‌ایم تمامی پروتکل‌های بهداشتی در بارگاه منور رضوی که از قبل نیز اجرایی می‌شده حالت مضاعف به خود گرفته است.

معاون خدمات زائران آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی نیز اولویت زیارت قطعا زیارت مجازی و از راه دور است بیان کرد: با این حال وظیفه خدمت رسانی ما ایجاب می‌کند شرایط زیارت توام با سلامت را برای زوار فراهم کرده و به همین منظور درصدد تشدید پروتکل‌های بهداشتی در حرم رضوی همزمان با ماه مهمانی خدا هستیم.

بهنام خاطرنشان کرد: خدام حرم رضوی به ویژه در بخش سلامت محور بر تعدادشان در روزهای اخیر افزوده شده و فضاهای مورد استفاده نیز به صورت روزانه توسط نیروهای مستقر در بارگاه منور رضوی ضدعفونی می‌شود.

وی درباره برگزاری نمازهای جماعت در حرم مطهر نیز اظهار کرد: در این ایام در صحن‌های مرکزی شاهد برپایی نماز جماعت نخواهیم بود و فرش‌ها نیز با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و با فاصله پهن خواهد شد تا میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی تشدید شود.

وی ادامه داد: علاوه بر این تعدادی از اماکنی که پیش از این در سطح حرم رضوی فعال بوده است همچون چایخانه رضوی در ایام ماه مبارک رمضان ملغی شده است تا دستورالعمل‌های بهداشتی بیش از پیش رعایت شود.

بهنام بیان کرد: همچنین در این ایام از سوی خدام بارگاه منور رضوی تذکرات لازم به زوار و مشرف شدگان به حرم رضوی داده خواهد شد.

48 

کد خبر 1504518

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =