میانگین حقوق بازنشستگان خراسان شمالی تا ۱۳۰ درصد افزایش می‌یابد

مدیرکل تامین اجتماعی خراسان شمالی گفت: در سال جاری و از اردیبهشت ماه حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی خراسان شمالی حدود ۱۳۰ درصد افزایش پیدا می‌کند.

به گزارش خبرآنلاین از خراسان شمالی : سیداحمد سیدی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه خراسان شمالی پیرامون اجرای طرح همسان سازی حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی اظهار داشت: در سال جاری و از اردیبهشت ماه حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی خراسان شمالی حدود ۱۳۰ درصد افزایش پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه همسان‌سازی حقوق مستمری بگیران نزدیک به ۱۲ سال است که مورد مطالبه مخاطبان جامعه تامین اجتماعی قرار گرفته است٬ افزود: مرحله نخست اجرای طرح همسان سازی مستمری بگیران تامین اجتماعی در مرداد ماه ۹۹ و مرحله دوم نیز در فروردین سال جاری اجرا شد.

مدیرکل تامین اجتماعی خراسان شمالی در ادامه خاطر نشان کرد: میانگین دریافتی بازنشستگان تامین اجتماعی با ۳۰ سال سابقه در اسفندماه سال گذشته یک میلیون و ۶۷۰ هزار تومان و در مرحله اول اجرای طرح همسان سازی به دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسید. همچنین میانگین دریافتی بازنشستگان تامین اجتماعی با ۲۰ سال سابقه در اسفندماه سال ۹۸ یک میلیون و ششصد هزار تومان بود که پس از اجرای این طرح در مرحله اول به ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسید.

سیدی افزود: با اجرای طرح همسان سازی مستمری بگیران تامین اجتماعی میانگین دریافتی بازنشستگان تامین اجتماعی با ۲۰ سال سابقه پس از اجرای دو مرحله و افزایش سنوات سال جاری به سه میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و بازنشستگان با ۳۰ سال سابقه به ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید.

وی در ادامه با اشاره به اینکه ۳۸ درصد جمعیت خراسان شمالی تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند بیان داشت: از مجموع ۱۹ هزار و ۵۰۰ نفر مستمری‌بگیر تامین اجتماعی استان ۶۵ درصد را آقایان و ۳۵ درصد دیگر را بانوان تشکیل می‌دهند.

48 

کد خبر 1504529

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =