عدم همکاری آبادانی ها برای مقابله با کرونا تمدید محدودیت ها را به همراه دارد

فرماندار ویژه شهرستان آبادان گفت: در صورت عدم همکاری اصولی و لازم شهروندان آبادانی برای مقابله با ویروس کرونا چاره ای جز تمدید محدودیت ها نداریم.

سید زین العابدین موسوی در گفتگو با خبرنگار خبرآنلاین در آبادان ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان و آرزوی بهره برداری لازم از این ماه پر فیض و برکت اظهار کرد: با توجه به قرار داشتن آبادان در وضعیت قرمز ناشی از شیوع کرونا همگان بایستی برای خروج از این وضعیت نگران کننده تلاش کنند.

وی افزود: وضعیت قرمز یعنی اینکه اگر کسی یا کسانی اصول آن را نادیده بگیرند هم خود در خطرند و هم اینکه دیگران را به مخاطره می اندازند لذا این افراد نباید زحمات مردم و ستاد مقابله با کرونا را به باد بدهند. به طور یقین پس از ابتلای خانواده و همشهریانمان به ویروس مرگبار کرونا دیگر پشیمانی هیچ سودی ندارد.

وی تصریح کرد: اگر اتحادیه ها، اصناف، مجتمع ها، پاساژها و اماکن به طور مرتب تحت فشار، توصیه ها و نظارت برای رعایت پروتکل ها قرار می گیرند، هدف تنها تامین و حفظ سلامتی مردم شریف آبادان عزیز است.

فرماندار ویژه شهرستان آبادان با تاکید بر اینکه، تنها راه برون رفت از این وضعیت خطرناک همکاری و تلاش گسترده مردم و مسئولان است، یادآور شد: در صورتی که همکاری اصولی توسط آحاد مختلف مردم شریف آبادان انجام نشود ما نیز چاره ای جز تمدید محدودیت ها نداریم.

موسوی، گفت: برای خروج از این وضعیت راهی جز تعطیلی مطلق گروههای ٢ و ٣ و٤ نیست و بر تعطیلی صد در صد این گروها تا خروج از وضعیت قرمز مصمم هستیم لذا درخواست ما از این گروههای شغلی آنست که در این باره مقاومت نکنند زیرا فعالیت این گروههای شغلی در آبادان کاملا غیر قانونی است.

وی افزود: از این پس تمام نظارتها در جهت کنترل گروههای شغلی اشاره شده ایست که طبق مصوبات ستاد مقابله با کرونا نباید فعالیت کنند پس از آنها می خواهیم تا ضمن همکاری با ستاد، اجازه ندهند تا تمام وقتمان صرف کنترل روزانه و مستمر آنان شود.

وی با تاکید بر اینکه برخورد با یک اتحادیه و یا صفی تنها به سبب عدم تمکین آنان از مقررات است، اظهار کرد: در گروه اول هم برخی از واحدها تخلفاتی دارند که بدون تعارف با آنها برخورد می شود. در صورت پلمپ هر واحد صنفی متخلف آن واحد تا پایان وضعیت قرمز فک پلمپ نمی شود.

رئیس ستاد مقابله با کرونا شهرستان آبادان تصریح کرد: برخی سلامت مردم را به سخره گرفته اند و پیوسته مشکلات خود را مطرح و بهانه می کنند و حتی نیم نگاهی هم به خطرات جانی که ممکن است به واسطه تخلفات آنان گریبانگیر همشهریان شود، ندارند. به طور حتم قاطبه جامعه از این افراد هرگز حمایت نمی کنند زیرا عزادار شدن بسیاری از خانواده ها حاصل رفتار کسانی است که نان خود را بر جان خود و دیگران ارجح تر می دانند. هر آبادانی بایستی بداند و می داند که در مقابل وضعیت قرمز تکالیفی دارد که بایستی آنها را انجام دهد.

موسوی؛ در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: شهرداریها پارکها را غرق در آب کنند حتی اگر به فضای سبز لطمه وارد شود. روشنایی محل تجمعات بایستی خاموش باشد. پلیس موظف به ایجاد نظم و امنیت مناطق خاموش ناشی از قطع برق است. اجرائیات و حراست شهرداری بایستی در کف این اماکن باشند و کنترل کنند. تعزیرات بدون چشم پوشی، موظف به پلمپ واحدهای صنفی متخلف است. هیچ مراسم عروسی، عزاداری و هر مناسبتی بالاتر از ١٥ نفر نباید شکل بگیرد. بومی ها حق خروج از آبادان را ندارند و غیر بومی ها نباید به شهر قرمز وارد شوند.

وی با تاکید بر تعطیلی آرامستانها، گفت: تمامی خودروهای کنار اماکن و پارکها بایستی اعمال قانون شوند. دفن اموات تنها بین ساعت ٦ تا ٧ صبح و با حضور حداکثر ١٥ نفر و با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام شود. ضدعفونی مناطق به صورت مستمر انجام شود. وی با درخواست از مردم برای همکاری بهتر و مناسب تر با ماموران بسیجی طرح شهید سلیمانی به عنوان سفیران سلامت، افزود: از تمامی شرکتهایی که بر اساس دستورالعمل ستاد کرونا بسته های معیشتی، ماسک و دیگر ملزومات طرح شهید سلیمانی را تامین کردند و امام جمعه ساعی و محترم آبادان و فرمانده  ناحیه مقاومت بسیج که این بسته ها را جمع آوری و در میان خانواده های نیازمند توزیع کردند، قدردانی می کنم و از آن دسته از شرکتهای مستقر در آبادان که تاکنون با طرح شهید سلیمانی همکاری نکردند برای آخرین بار تذکر می دهم تا مسئولیت های اجتماعی خود را در قبال مردم مقاوم آبادان انجام دهند.

وی افزود: از مسئولان ناجا که زحمات بسیاری را متحمل شده اند خواهان شناسایی سریع افراد قانون شکن و معرفی آنان به دادسرا هستم ضمن اینکه از مقامات قضایی اعم از رئیس دادگستری و دادستان می خواهم تا خارج از نوبت با متخلفان برخورد قضایی مناسب کنند. از ادارات، سازمانها و دستگاههای اجرایی می خواهم تا تمام دستورالعمل های ستاد کرونا را سرلوحه کارشان قرار دهند و تکالیف قانونی خود را به بهترین وجه ممکن انجام دهند.

وی با قدردانی از تمامی علما، اساتید حوزه و دانشگاه، دانشجویان، طلاب، کادر درمانی، پرستاران، اعضای بیمارستانها و دانشکده علوم پزشکی، بسیجیان، جهادگران، فرهنگیان، هنرمندان، رسانه ملی و اصحاب  شریف رسانه های رسمی و مجازی، دهیاران، اعضای شوراهای شهر و روستا، نیروهای نظامی، انتظامی، کارمندان، کارگران، بانوان، آقایان، اصناف و بازاریان بابت تمامی تلاشهای شان در جهت مقابله با ویروس کرونا، از آنها خواست تا با برنامه ریزی اصولی ضمن رعایت دستورالعمل های بهداشتی، از مجریان طرح حمایت کنند.

وی با تاکید بر اینکه راهی جز برنامه ریزی و اقدام مناسب و درست برای خروج از وضعیت قرمز ناشی از کرونا در منطقه نداریم، اظهار کرد: شهروندان در قالب امر به معروف و نهی از منکر در سطح جامعه، تذکر تاکیدی برای استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی را پیوسته در دستور کار قرار دهند و متخلفان را به متولیان امر معرفی کنند.

46

کد خبر 1504601

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =