۹۰هزار مشترک در قزوین از برق رایگان برخوردار شدند

معاون فروش و امور مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین گفت: با رعایت الگوی مصرف برق بیش از ۹۰هزار مشترک تحت پوشش طرح برق امید قرار گرفته و هزینه‌ای برای انرژی برق پرداخت نکردند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ سیدمحمدقافله باشی، معاون فروش و امور مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین در خصوص اجرای طرح ملی امید گفت: طرح تخفیف ۱۰۰درصدی مشترکان کم‌مصرف برق با نام «طرح برق امید» از آبان ماه سال گذشته به صورت رسمی کلید خورد و مهم‌ترین ویژگی این طرح رایگان شدن هزینه برق مشترکینی است که در ماه‌های گرم سال، کمتر از ۱۰۰کیلووات ساعت و در سایر زمان‌ها کمتر از ۸۰کیلووات ساعت مصرف دارند.

قافله‌باشی تصریح کرد: این طرح می‌تواند مشترکین کم مصرف واقعی را تحت پوشش قرار داده و مشوقی برای سایر مشترکین پرمصرف و حرکت در مسیر مدیریت مصرف در کشور باشد.

معاون فروش و امور مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین یادآورشد: میانگین متوسط مصرف  ماهیانه مشترکین خانگی استان  ۱۵۰ تا ۱۷۰کیلو وات است که بیشترین مصرف در شهر قزوین با ۱۷۰کیلو وات متوسط مصرف ماهیانه است.

قافله باشی اظهارکرد: در سال گذشته دو میلیون و ۱۰۶هزار و ۱۰۹فقره قبض سبز(به صورت پیامکی) در استان صادر شد که از این تعداد محاسبه ۱۱۹هزار قبض مشترک، صفر بوده که از این تعداد ۵۷هزار مشترک روستایی و ۶۱هزار مشترک شهری است.

او گفت: تعداد قبوض برق صادره که مشمول طرح برق امید شدند ۱۴۷هزار و ۶۶۳مشترک است.

قافله باشی بیان کرد: ۴۴هزار و ۳۷۸فقره از قبوض برق امیدروستایی و ۱۰۳هزار و ۲۸۵قبض شهری است  که می‌توان گفت این تعداد از مشترکین الگوی مصرف را  بخوبی رعایت کرده اند.

او اضافه کرد: میزان الگوی مصرف در ۸ماهه سال تا سقف ۲۰۰کیلووات ساعت ماهیانه و در ماههای خرداد، تیر، مرداد و شهریور ۳۰۰کیلووات ساعت ماهیانه است.

معاون فروش و امور مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین تصریح کرد: در خرداد ماه سال گذشته ۶۳۴هزار و ۲۰۸فقره قبض صادر شده که نشان می دهد این تعداد مشترکین الگوی مصرف را رعایت نکردند که ۱۱۵هزار و ۲۸۱فقره آن روستایی و ۵۱۸هزار و ۹۳۷فقره آن شهری است.

او اضافه کرد: مشترکینی که در یک دوره یا بیشتر مشمول طرح برق امید شدند ۹۰هزار و ۷۵۰فقره است که ۶۰هزار و ۸۰۱ فقره آن شهری و ۲۹هزار و ۹۴۹فقره آن روستایی است.

قافله باشی یادآورشد: تعداد مشترکین خانگی برق در استان حدود ۴۸۰هزار مشترک است که معادل ۱۸درصد این جمعیت تحت پوشش برق امید قرار گرفته اند.

او اظهار کرد: از مشترکین پرمصرف انتظار داریم در سال۱۴۰۰ همانند مشترکین خوش مصرف خود را در ردیف افرادی قرار دهند که الگوهای تعیین شده را رعایت کرده و در تامین انرژی پایدار در استان همراه شرکت توزیع نیروی برق باشند.

معاون فروش و امور مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین گفت: با توجه به کاهش بارشها در فصل جاری و پیش بینی گرم شدن هوا و افزایش مصرف انرژی از مشترکین خانگی انتظار داریم برای جلوگیری از کاهش تولید در کارخانه ها در مدیریت مصرف برق و صرفه جویی در انرژی مشارکت کنند تا چرخ صنعت و کشاورزی همچنان با سرعت در مسیر تولید به حرکت درآید.

قافله باشی اضافه کرد: با توجه به شرایط کرونایی و ضرورت بهره گیری از خدمات غیر حضوری و الکترونیکی از شهروندان انتظار داریم با نصب نرم افزار« برق من» از خدمات متعدد این فضا استفاده کنند.

او افزود: در راستای طرح تحول دیجیتال در صنعت برق و همچنین رفاه و آسایش مردم، ارائه خدمات غیرحضوری به مشتریان در دستور کار توانیر قرار گرفته و اولین طرح تحول دیجیتال با حذف قبوض کاغذی و جایگزینی قبوض الکترونیک شروع شده که تقریباً تمام خدمات مربوط به برق خانگی در اختیار کاربر قرار می گیرد.

قافله باشی گفت: دریافت صورت ‌حساب، مشاهده آخرین قبض، سابقه مصرف و پرداخت، ماشین‌حساب تعرفه، خوداظهاری قرائت کنتور،بررسی صورت ‌حساب و تسویه‌حساب از جمله خدمات غیرحضوری قابل دریافت است.

او بیان کرد: در بخش خدمات مشترکین هم درخواست انشعاب جدید، تفکیک یا ادغام، وصل مجدد انشعاب، تغییر مکان داخلی، جمع‌آوری موقت انشعاب، آزمایش کنتور، درخواست اصلاح نام، اصلاح اطلاعات، درخواست افزایش یا کاهش انشعاب، اصلاح سرویس انشعاب، قطع موقت انشعاب، نصب مجدد انشعاب، جمع‌آوری دائم انشعاب، تغییر تعرفه، تغییر نام مشترک امکان پذیر است.

معاون فروش و امور مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین اظهارکرد: از همکاری صنایع در زمستان سال گذشته رضایت داریم و قدردان آنها هستیم که با مدیریت مصرف در صنعت توانستیم از بحران مقطعی در زمستان عبور کرده وخاموشی نداشته باشیم.

او گفت: در زمستان سال گذشته ۱۳میلیارد ریال پاداش همکاری برای مدیریت مصرف انرژی به صنایع پرداخت شد و امسال هم آماده همکاری با صاحبان واحدهای صنعتی و تولیدی برای عبور از پیک تابستان هستیم.

معاون فروش و امور مشترکین شرکت توزیع  نیروی برق استان قزوین بیان کرد: در استان ۴هزار مشترک صنعتی داریم که ۲۴۰۰مشترک صنعتی و دیماندی است که بیشترین همکاری را با شرکت توزیع نیروی برق استان داشته اند و مابقی مشترک عادی هستند.

46

کد خبر 1505135

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =