آتش‌بازی پسران فرهاد در گام اول

تیم استقلال در اولین بازی آسیایی خود پنج بر دو الاهلی عربستان را شکست داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ استقلال از ساعت 00:45 بامداد جمعه در اولین دیدار آسیایی خود به مصاف تیم الاهلی عربستان رفت و این بازی با نتیجه 5 بر دو به سود آبی‌ها به پایان رسید. برای استقلال در این بازی فرشید اسماعیلی، محمد نادری، مهدی قایدی(دوبار) و شیخ دیاباته گلزنی کردند و هر دو گل الاهلی توسط عمر السوما به ثمر رسید.

ترکیب استقلال

رشید مظاهری، عارف غلامی، سیاوش یزدانی، وریا غفوری، محمد نادری، مسعود ریگی، هرویه میلیچ، سعید مهری، فرشید اسماعیلی، ارسلان مطهری و مهدی قایدی

ترکیب الاهلی

محمد العویس، عبدالباسط الهند، محمد آل فتیل، معتز هوساوی، عبدالله حسون، إدریس فتوحی، نوح الموسی ،عبدالرحمن غریب، متیریتا، سلمان المؤشر و عمر السومه

نیمه اول:

دقیقه 6 : شوت میلیچ از روی ضربه آزاد پس از برخورد به دیوار دفاعی حریف مقابل پای فرشید اسماعیلی قرار گرفت و این بازیکن با یک ضربه دقیق موفق به باز کردن دروازه الاهلی شد. 

دقیقه 12: کرنر ادریس فتوحی را رشید مظاهری با یک خروج به موقع مشت کرد تا سرزن های الاهلی نتوانند از این ارسال استفاده کنند.

دقیقه 13: میلیچ پس از دریافت پاس از غفوری در گوشه سمت راست محوطه جریمه یک پاس رو به بیرون را برای قائدی ارسال کرد که ضربه قائدی روی این پاس، با تکل به موقع مدافع حریف بلوکه شد.

دقیقه 19: ضربه سر سیاوش یزدانی روی ارسال قائدی از سمت چپ را دروازه بان الاهلی به راحتی در اختیار گرفت.

دقیقه 23:  الساندرو میتریتا با یک حرکت پا به توپ زیبا خود را به محوطه جریمه استقلال رساند و پس از دریبل یزدانی با شوتی خطرناک دروازه حسینی را هدف قرار داد؛ این شوت بعد از برخورد به مدافعان استقلال به طرز خطرناکی راهی کرنر شد.

دقیقه 24: ارسال ادریس فتوحی را محمد روی تیر یک با پشت سر راهی تیر دو کرد تا سوما را در موقعیت سرزنی قرار دهد؛ ضربه سوما اما با برخورد به یزدانی راهی کرنر شد.

دقیقه 27: سلمان المؤشر در آستانه ورود به محوطه جریمه استقلال، توسط میلیچ سرنگون شد که داور این صحنه را پنالتی اعلام کرد؛ عمر سومه پشت این پنالتی ایستاد و با یک ضربه زمینی به مرکز دروازه، گل اول تیمش را به ثمر رساند.

دقیقه 30: روی دفع ناقص رشید مظاهری، عبدالرحمن غریب در پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد و با یک ضربه کات دار، دروازه استقلال را هدف گرفت که این ضربه با اختلاف اندک راهی اوت شد.

دقیقه 31: ارسال مهدی قائدی روی ضربه ایستگاهی را عارف غلافی با ضربه سر روانه دروازه الاهلی کرد اما این ضربه از بالای دروازه حریف به بیرون رفت.

دقیقه 37: فرشید اسماعیلی از فاصله حدود 25 متر، شوت خطرناکی را به سمت دروازه حریف شلیک کرد که این شوت به طرز خطرناکی از کنار تیر دروازه راهی اوت شد.

دقیقه 39: سعید مهری از پشت محوطه جریمه شانس خود را برای باز کردن دروازه الاهلی امتحان کرد اما شوت او از دقت کافی برخوردار نبود و از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 1+45: یک و دوی زیبای قائدی و غفوری می رفت یک فرصت خطرناک را برای استقلال به وجود بیاورد اما مهاجم استقلال با تکل شدید مدافع حریف سرنگون شد.

آتش‌بازی پسران فرهاد در گام اول

نیمه دوم:

دقیقه 47: ارسال کرنر میلیچ را غلامی با ضربه سر روانه دروازه حریف کرد که دروازه بان الاهلی به خوبی آن را مهار کرد، در ریباند توپ، اسماعیلی می توانست کار را تمام کند اما مدافع حریف در نزدیکی های خط دروازه راه را به روی شوت او بست.

دقیقه 48: ارسال نادری از سمت راست را ریگی در تیر یک با ضربه سر قطع کرد اما این ضربه از دقت کافی برای باز کردن دروازه الاهلی برخوردار نبود.

دقیقه 50: پاس هوشمندانه قائدی، نفوذ خطرناک محمد نادری از سمت چپ محوطه جریمه را به همراه داشت. او از زاویه بسته دروازه حریف را هدف قرار گرفت اما شوتش با بدشانسی به تیرک دروازه برخورد کرد.

دقیقه 55: روی ارسال میلیچ از نقطه کرنر، مطهری با پرشی بلند موفق به زدن ضربه سر شد، ضربه ای که پس از برخورد به الاسمری مقابل پای محمد نادری قرار گرفت و این بازیکن با یک شوت روی پا، توپ را به طاق دروازه الاهلی کوبید.

دقیقه 59: شوت زمینی وریا غفوری از روی ضربه آزادی که در فاصله 25 متری برای استقلال به دست آمده بود، از کنار دروازه راهی اوت شد.

دقیقه 61: عمر السومه با سماجت هر چه تمام تر، موفق به چرخش و شوت به سمت دروازه استقلال از پشت محوطه جریمه شد که این شوت را رشید مظاهری با عکس العملی به موقع دفع کرد.

دقیقه 68: فرار دیدنی ارسلال مطهری روی پاس طولی وریا غفوری، او را در موقعیت تک به تک با دروازه بان قرار داد؛ مهاجم استقلال هم به خوبی با یک پاس در عرض مهدی قایدی را در موقعیت گلزنی قرار داد و این بازیکن نیز با بغل پایی مطمئن دروازه حریف را باز کرد.

دقیقه 73: ساریچ در بدو ورود به زمین پشت ضربه ایستگاهی ایستاد که چسبیده به محوطه جریمه از سمت راست، موقعیت خوبی برای یک بازیکن چپ پا به وجود آورده بود؛ شوت داخل پای این بازیکن به زاویه موافق را رشید مظاهری به زیبایی مهار کرد.

دقیقه 80: ارسال معتز هوساوی از سمت راست پس از دخالت ناقص ریگی مقابل پای عمر السومه قرار گرفت و این مهاجم فرصت طلب با ضربه ای مطمئن گل دوم تیمش را وارد دروازه مظاهری کرد. 

دقیقه 85: المقهوی چسبیده به محوطه جریمه یک شوت زمینی را روانه دروازه استقلال کرد؛ مظاهری که می توانست به راحتی این توپ را در اختیار بگیرد، یک لحظه اشتباه کرد و توپ از زیر دستانش سر خورد. آبی ها اما در این لحظه خوش شانس بودند چرا که توپ به تیرک دروازه اصابت کرد تا رشید سریع آن را در اختیار بگیرد.

دقیقه 86: در حالی که فشار حملات تیم الاهلی افزایش یافته بود، مهدی قایدی روی یک حمله سریع از پشت محوطه جریمه، دروازه حریف را نشانه گرفت و شوت غیرقابل مهاری را روانه دروازه حریف کرد؛ شوتی که دروازه بان الاهلی توان مهار آن را نداشت و در قعر دروازه جای گرفت.

دقیقه 88: شیخ دیاباته توسط میزان در محوطه جریمه سرنگون شد و داور بازی بی درنگ به نشانه پنالتی در سوت خود دمید. خود شیخ پشت این پنالتی ایستاد و به راحتی آن را به گل تبدیل کرد.

دقیقه 1+90: ضربه عمر السومه در شلوغی محوطه جریمه استقلال را مظاهری به راحتی در اختیار گرفت.

آتش‌بازی پسران فرهاد در گام اول

آتش‌بازی پسران فرهاد در گام اول

258 41

کد خبر 1505294

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 9
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۰۲:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  43 4
  دستمریزاد‌ بچه‌ها مربی دمت گرم
 • IR ۰۳:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  36 45
  آفرین.امشب استقلال انگار پرسپولیس بود.هماهنگ و متحد و دونده
 • آرش IR ۰۳:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  48 6
  تبريك به همه تاجى ها و ايرانى ها... برد يه تيم ايرانى جلوى تيم هاى عربستانى و اماراتى هميشه ميچسبه! فقط استقلال بايد با نظم تر بازى كنه و همچنين با آرامش بيشتر... عارف غلامى هم بايد تمركزش رو بالا ببره و جايگيرى هاى بهترى هم داشته باشه و راحت هم دريبل نخوره... يكى دو تا دفاع وسط تاپ براى فصل بعد بايد بگيره استقلال. به اميد ستاره سوم!
 • پرستو IR ۰۴:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  30 19
  جانم فدای تیمم.. بچه ها فوق العاده بازی کردن تو گروه مرگ آسیا عالی بازی کردیم.. قابل توجه بعضی ها
 • علی MY ۰۵:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  40 8
  برد شیرین فرهاد.
 • IR ۰۶:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  17 49
  از قدیم و ندیم گفتن هیچ جا خونه خود آدم نمیشه.الاستقلال هم اینو معنا کرد
 • پرسپولیسی IR ۱۲:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  17 2
  خفن ترین اتفاقی که میتونه بیوفته:شهرآورد پرسپولیس و استقلال تو لیگ قهرمانان آسیا.البته فولاد و تراکتور جای خود دارد.
  • IR ۰۱:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۸
   0 0
   برای فولاد کری نخون شما مواظب باشید حذف تون نکنند.
 • استقلالی IR ۲۳:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  0 0
  هوووورااااااااا عالیه