نیویورک پست:بایدن در برابر ایران کوتاه آمد و چیزی بدست نیاورد

هیأت تحریریه نشریه آمریکایی نیویورک پست در یک مقاله انتقادی علیه دولت بایدن درباره مذاکرات برجام که در وین در جریان است، نوشت تیم مذاکراتی بایدن در برابر ایران کوتاه آمد و خود هیچ امتیازی بدست نیاورد.

به گزارش ایرنا، هیأت تحریریه نیویورک پست در ادامه این مطلب افزود: حتی تا پیش از انجام مذاکرات رو در رو و درحالی که هیات های ایران و آمریکا در وین به سر می برند، تیم بایدن و به طریقی وزارت خارجه آمریکا از آمادگی واشنگتن در برداشتن تحریم های ایران خبر داد.

نیویورک پست اضافه کرد: «ند پرایس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت «آمریکا آماده است تا تمامی تحریم ها را بردارد»، این درحالی است که این موضوع در تضاد با برجام است.

این نشریه پرقدمت آمریکایی درادامه می نویسد: در همان روزهای اول ریاست جمهوری جو بایدن، طرف های اروپایی تلاش داشتند تا وی را به برداشتن برخی تحریم های ایران که از دولت قبل اعمال شده بود، ترغیب کنند اما بایدن گفته بود که ابتدا باید تهران گام نخست را بردارد.

نیویورک پست نوشت: اروپایی ها با تیم بایدن (در مذاکرات) برای آزاد ساختن یک میلیارد دلار از دارایی های ایران چنانچه تهران اقدام به توقف غنی سازی ۲۰ درصدی اورانیوم کند، به رایزنی پرداختند؛ امری که ایران آن را رد کرد و خواستار آزاد سازی تمامی عواید حاصل از صادارات خود که حدود ۳۰ میلیارد دلار است، شد.

این نشریه آمریکایی افزود: در مقابل واشنگتن خواستار آن شد که در قبال آزاد سازی برخی دارایی های ایران، تهران نیز اقدام به توقف غنی سازی با غلظت ۲۰ درصد کند و کار بر روی سانتریفیوژهای پیشرفته را متوقف سازد که این بار ایران این پیشنهاد را رد کرد.

هیأت تحریریه نیویورک پست آنگاه نوشت: چرا تیم  (مذاکراتی) بایدن تعجیل دارد و زمین را به حریف واگذار کرده است، ایران قادر است با توجه به بندی که به انقضای محدودیت های هسته ای ایران اشاره دارد، درهرحال طی یک دهه آینده برنامه هسته ای خود را آغاز کرده و به پیش برد، پس ایران است که باید تعجیل داشته باشد.

311311

کد خبر 1505439

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 2
 • IR ۱۶:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  16 2
  چقدر بدبخت شدیم که گدای یک میلیارد دلار شدیم و با برگردوندن یک میلیارد دلار از پولهای خودمون میخوان مجبور به پذیرش شرایط اونها بشیم
 • محمدرضا IR ۱۷:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  2 1
  خیلی وقاحت میخواد که اینجوری با ایران حرف میزنن،،اینها ایران را چی فرض کردن،،مذاکره کنندگان ایران چجوری رفتار کردن که اینها اینقدر پررو و وقیح شدن،،خنده داره از ۳۰ میلیارد فقط ۱ میلیارد آزاد بشه اندازه سر سوزن هم نمی‌خوام امتیاز به ایران بدن هر چند که آزاد کردن همه پولهای خودمان امتیاز نیست و منت ندارن باید تمام تحریمها را یکجا لغو کنند نه تعلیق و تحریم‌های ثانویه را هم لغو کنند و خسارت‌های اقتصادی این چند سال تحریم غیر قانونی را هم به ایران پرداخت کنند و بعد ما راستی آزمایی کنیم و بعد به تعهداتمون برگردیم
 • محمد IR ۱۸:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  7 4
  اصلا به امریکا چه مربوطه ما میخوایم چیکار کنیم. فضول جهان