۴ چهره سیاسی شبیه آیت الله هاشمی /مدل زمان جنگ را پیش بگیریم

عضو شورای مرکزی حزب کارگزان می گوید:  ما قطعا هاشمی نداریم ولی می توان چهره ای شبیه به او را با مدیریت بسازیم. ما باید این را به یک رقابت کاملا معنادار تبدیل کنیم.

محمد عطریانفر، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران براین اعتقاد است شرایط کشور ایجاب می کند رفتار انتخاباتی شبیه به مدل دوران جنگ باشد و طیف های سیاسی بر ریاست جمهوری یک چهره توافق کنند. او در بخشی از گفتگویی که با خبرگزاری خبرآنلاین داشت گریزی به جایگاه آیت الله هاشمی نیز می زند و معتقد است باید تلاش شود چهره ای شبیه به آیت الله هاشمی بسازیم.

بیشتر بخوانید؛

عطریانفر: رئیسی از کروبی درس بگیرد /ظریف مجبور شود می آید

عطریانفر این را هم می گوید که ما قطعا هاشمی نداریم ولی می توان چهره ای شبیه به او را با مدیریت بسازیم.

بخش هایی از این گفتگو را بخوانید؛

* فکر می کنید چند نوع رفتار انتخاباتی را در انتخابات پیش رو شاهد خواهیم بود؟

دو رفتار انتخاباتی می توان در ۱۴۰۰ داشت؛ یا رفتاری که در سال  ۶۸ در پیش گرفته شد و یا رفتاری که در سال ۷۶ ظهور و بروز کرد. در انتخابات سال ۶۸ چپ و راست بر روی مرحوم هاشمی رفسنجانی توافق کردند و از پیش هم مشخص بود که رأی او قطعی است. ما یا باید در این مقطع با این مدل پیش برویم که اتفاقا به لحاظ زمان و شرایط هم شباهت دارد. در آن مقطع جنگ تمام شده بود و ما الان برجام را داریم، الان هم چنین وضعیتی شکل گرفته است، تجربه هایمان را کسب کرده بودیم و وضعیت اقتصادی کشور بد بود بنابراین با استفاده از آن تجربه امروز هم می توان این رویکرد را مدیریت کرد و بر روی یک شخصیت توافق کرد.

۴ چهره سیاسی شبیه آیت الله هاشمی /عطریانفر:مدل زمان جنگ را پیش بگیریم

باید شبیه آیت الله هاشمی بسازیم


*  آن زمان شخصیتی مانند هاشمی وجود داشت که دو جناح بر مرجعیتش توافق کنند اما امروز...

الان هم باید مشابه او را بسازیم. البته قطعا هاشمی تکرار نشدنی است. الان در این زمان بسیاری شاخص ها تنازل پیدا کرده و همه چیز دچار تنزل شده و آن صداقت سابق و آن حجم از اخلاصی که در سطوح عالی قدرت آن زمان بود الان وجود ندارد. ما قطعا هاشمی نداریم ولی می توان چهره ای شبیه به او را با مدیریت بسازیم. ما باید این را به یک رقابت کاملا معنادار تبدیل کنیم.

خاتمی، ناطق، لاریجانی و ظریف شبیه به مرحوم هاشمی هستند 

*مصداق این شبیه‌سازی کیست؟

خاتمی و ناطق نوری. یک مدل این گونه. از نظر من الان لاریجانی و ظریف، هرچند تفاوت بسیاری بین آنهاست ولی چنین شباهتی مدنظر است.

۲۷۲۷

کد خبر 1505574

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =