بیمارستان‌های قزوین دیگر پاسخگو نیست

فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با ویروس کرونا استان گفت: بیمارستان‌های استان دیگر پاسخگو نیست و هیچ تخت خالی آی سی یو، برای بستری بیماران بدحال نداریم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ منوچهر حبیبی، فرمانده قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا و سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان قزوین گفت: بیمارستان‌های استان دیگر پاسخگو نیستند و هیچ تخت خالی آی سی یو، برای بستری بیماران بدحال نداریم.

معاون سیاسی استاندار تصریح کرد: تمامی ادارات، با یک سوم ظرفیت فعالیت خواهند کرد و در مورد برخی از ادارات، فرمانداران اختیار دارند که آن دستگاه‌ها را به طور کامل تعطیل کنند.

او افزود: جلسات اداری در فضای باز و حداکثر با حضور ۱۵نفر برگزار می شود.

حبیبی تصریح کرد: هفته پیش رو فقط اصنافی که مایحتاج اساسی مردم مانند خوراکی، بهداشتی و درمانی را تأمین می‌کنند باز هستند.

جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان قزوین گفت: بازارچه‌ها به ویژه بازارچه سپه، پارک ها، بوستان‌ها ، اتوبوسرانی و دفاتر پیشخوان در طول هفته آینده به صورت کامل تعطیل هستند.

حبیبی گفت: از ساعت ۱۰شب، ترددها به صورت ویژه علاوه بر دوربین ها، با حضور فیزیکی پلیس راهور کنترل خواهد شد و اگر افرادی بدون مجوز تردد کنند، مشمول جریمه می شود.

سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان قزوین خاطرنشان کرد: کارکنان صداوسیما، کادر درمان، اورژانس، هلال احمر و سایر دستگاه‌های امدادی با مجوز، حق تردد شبانه دارند.

او افزود: تمامی سالن‌های ورزشی، بدون استثناء تعطیل هستند و مراسم تدفین حداکثر با حضور ۱۰نفر در آرامستان‌های استان قزوین برگزار می شود.

جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان قزوین تصریح کرد: فرمانداران، برای اعمال نظارت بیشتر، تمامی مناطق شهری استان را تقسیم بندی کرده اند و به طور مثال قزوین به ۳۷محله تقسیم شده است و یک تیم نظارتی شامل کارکنان صمت، بهداشت، تعزیرات حکومتی و ... بر خیابان‌ها و محله‌ها نظارت می‌کنند.

او تأکید کرد: بانک ها، سیستم‌های مالیاتی، تأمین اجتماعی و شهرداری و فعالیت‌های اصناف در هفته آینده، حق هیچگونه اقدامی روی چک ها، مالیات‌ها و یا حساب‌های مردم و همچنین پذیرش مشتری را ندارند و تمامی اقدامات باید به صورت الکترونیکی اعمال ‌شود و مردم در صورت مشاهده تخلف، موارد را به فرمانداری‌ها گزارش کنند.

این مقام مسئول افزود: برای جلوگیری از تجمع در نانوایی ها، ساعت فعالیت نانوایی‌ها در استان افزایش خواهد یافت و یک ساعت قبل از اذان مغرب، فعالیت نانوایی‌ها تعطیل می شود.

حبیبی گفت: کافه‌ها و رستوران‌ها نیز در این هفته هیچگونه فعالیتی ندارند و در صورت مشاهده تخلف، بنا به دستور دادستانی، آن واحد صنفی پلمپ می‌شود.

46

کد خبر 1505762

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =